| Dyingfetus a întrebat:

Prietena mea cea mai buna se comporta de parca s-ar plictisi de mine. Ne intalnim foarte des dar de fiecare data cand suntem in prajma altor prietene din grup parca ma lasa deoparte si sta numai cu ele. Simt ca in ultimul timp vrea sa devina interesanta si populara deoarece orcine popular iar da posibilitatea sa se imprieteneasca cu ea, ea ar accepta si ar uita de noi.
Dar nu asta e faza. Eu fac totul pentru ea, o ascult ii dau sfaturi, nu o las niciodata singura cand are nevoie de ajutor. Pe cand ea nu ar face niciodata astea pentru mine. I-am cerut sa imi arate cum a facut exercitiul 18 din tema si ea nu a vrut si a zis rastit nu vreau! Si asa face cu orce o rog! Parca sta cu mine numai ca ne distram bine impreuna si ca radem non-stop, dar cand vine vorba sa ma ajute ma lasa balta.
Ce pot sa fac? Totii din grupu meu stau pe langa ea ca e interesanta cine stie, chiar daca ea nu face nimic pentru ei, si daca eu nu as mai fi prietena cu ea nu as mai avea niciun prieten.

Sfat?

2 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Exista doua tipuri de oameni:oameni cu care te distrezi si oameni care iti sunt prieteni.Cu cei cu care te distrezi ii numesti amici si te intalnesti cu ei pe la petreceri, majorate & co.Cu prietenii insa e mai complicat.Cu cat ai mai multi cu atat nu ai niciunul.Ne alegem prietenii.Asa cum ii alegem putem sa ii si indepartam cand se schimba. N-are sens sa mai stai langa ea doar de dragul de a nu fi singura

| Lora a răspuns:

Mai bine singura decat cu prefacute, ingamfate si dezinteresate ca ea