| andreea79 a întrebat:

Am o prietena care asa o numesc eu " prietena cea mai buna " dar in ultimul timp lasa de dorit si nu imi prea convine cea cemi cere sa fac si cum se comporta cu mine.
Sper sa nu va plictisesc si sa ma ajutati cu cun sfat.
Suntem prietene de 4 ani si ne-am inteles bine pana anul acesta
cand in sfarsit mi-am gasit un baiat care sa ma iubeasca sa ma protejeze si sa ma respecte. Imi cere mereu sa renunt la o prietena de-a mea cu, care eu ma inteleg foarte bine este foarte de treaba.Prietena mea a incercat sa se imprieteneasca cu prietena mea cea mai buna dar ia o uraste si e geloasa ca stau numai cu ia cea ce nu este adevarat apsolut deloc pentru ca le vorbesc si le tratez pe amandoua in acelasi mod. In schimb si ia s-i-a facut o prietena noua cu care se intelege bine iar eu nu i-am reprosat nimic. Cand mai eseam cu ia si cu iubitul meu, nu apucam sa merg la el pentru ca ia mereu m-eu lua inainte si ii sarea pur si simplu in brate il pupa il imbratiseaza. iubitul mereu ma face atenta la reactia ei atunci cand il vede. Prima oara am trecut cu vederea dar a inceput sa-mi dea de banuit ca ia ma face pe la spate si ca ii place putin sau putin mai mult de iubitul meu pentru ca ii comenteaza pozele de pe facebook vorbeste cu el cu "amore" (iubire ).Eu nu i-am spus nimic pentru ca nu vreau sa ma creada o disperata dar voi ce ati face in locul meu va rog dati-mi un sfat dau FUNDA

2 răspunsuri:
| Cherilyn a răspuns:

Wow, gramatica ta e socanta laughing
eu zic ca mai intai sa te imprietenesti cu manualu` de limba romana si apoi cu restul lumii...

| andreea79 explică (pentru Cherilyn):

Auzi draga, daca am gresit sa scriu nu inseamna ca trebuie sa ma faci neaparat tu atenta! mi-am dat seama si singura de greselile facute, MA GRABEAM! si asteptam raspunsuri serioase nu ca ale tale asa ca ciao