| CARMENCITA a întrebat:

Sunt foarte dezamagita..., de oameni, de tara, chiar si de unele raspunsuri de aici.Am pus o intrebare aici sperand ca voi gasi oameni sa ma sustina sa facem ceva.Ma refer la intrebarea legata de autobuzul 335, care e bataie de joc.Pe mine personal nu prea ma intereseaza ca oricum voi renunta unde merg la asa zisul servici unde m-au mintit si au pretentii ca au vazut ca sunt fraiera si ma preocupa cam mult si stau peste program neplatita.Asa ca daca aveti vreun post eu imi caut servici. dar totul sa fie legal.Asa cum eu sunt serioasa, loiala si sincera asa trebuie sa fie si angajatorii. M-au incurcat de nu nu vad cale sa ma descurc, Si am mai si renuntat in alta parte unde castigam mai bine.Si nu stiu ce sa fac.Chiar nu stiu. Vroiam un servici cu contract de munca cu salariul declarat si le-am spus si m-a mintit ca-mi da un salariu si mi-a dat mai putin.Nimeni nu mi-a facut asta sa ma incurce in halul asta stiind despre situatia mea.Greseala mea ca am stat peste program si imi pasa de firma.Nimeni nu si-a batut joc ca

1 răspuns:
| alV112 a răspuns:

Din pacate sinceritatea, onestitatea si mai ales loialitatea sunt din ce in ce mai greu de gasit la oamenii din ziua de azi... cu RATB-ul am decis sa nu mai merg de 9 ani; mai bine pe jos sau cu bicicleta.

M-am convins si eu ca daca iti pasa de ceva si pui suflet (servici, relatie, trupa, etc) iti faci tie rau. Dar sunt unii oameni, precum sunt eu, care nu pot sa traiasca fara sa puna suflet. Si atunci, n-avem de ales, trebuie sa ne chinuim si sa tinem piept dezamagirilor zi de zi, caci, daca nu incercam, inseamna ca am murit deja.