| CARMENCITA a întrebat:

Hai sa vad, vedem daca TPU e un site cu utilizatori care vor sa ajute sau vor puncte pentru nici un premiu. Vreau un servici la o firma serioasa, in sensul sa nu ma minta, sa profite de mine ca ma preocupa firma cand sunt platita cam putin.Eu sunt serioasa, adica loiala, nu fur, nu divulg secrete, fac ce zic sefii si cand nu sunt ei.Sunt in Bucuresti si caut o firma care respecta legea cat de cat sau macar ii pasa de angajat.Vad ca inca sunt in stare sa invat.Nu-mi permit sascriu anunt aici ca nu e site de anunturi. Dar caut servici si puteti trimite mesaj.Si sa-mi spune-ti ce fac,(aceasta e intrebarea)cand un angajator ma minte ca imi da un salariu si ma trezesc ca-mi da mai putin ca profita ca sunt fraiera si stau peste program sa le mearga lor bine si imi place, si ei nu respecta legea si se supara ca vreau sa citesc contractul inainte care e pe 4 ore in loc de10? Renut ca m-au incurcat cand stiau ca am probleme? Nu trebuie sa citesc contractul, ca s-a suparat ca vreau sa citesc.Nu mai stiu ce e normal, crestinesc, legal

3 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Chiar daca citesti contractul si e totul ok, ei tot te exploateaza, una scrie in ctr si alta e in realitate...asa e in Romania...

| negru30 a răspuns:

Sa citesti orice act inainte sa-l semnezi - citeste fff atent unde vezi ca srie fff mic - acolo se ascund avantajele lor si dezavantajele tale -

| Stefan89 a răspuns:

Ok...nu stiu daca n-ai realizat pana acum dar nu exista firma careia sa-i pese de angajat! Unde ar mai fi castigul ei daca n-ar avea pe cine sa munceasca. Toate firmele cauta angajati sa lucreze pe bani putini si multa munca!