| KChaos a întrebat:

Sunt foarte urata, la modul cel mai serios. Pana si aia de 12 ani se iau de mine pe strada. Am ochi inegali si, implicit, sprancene putin diferite. Si am si nasul stramb, si am fruntea lata, si gura putin stramba, si am si niste cearcane oribile, nu dispar oricat as dormi. Singurii care mi au zis vreodata ca sunt frumoasa au fost parintii mei, dar evident ca nici cand eram copil nu i-am crezut, stiam ca o zic doar ca sa nu-mi raneasca sentimentele. Si sincer, e jenant ca la 20 de ani sa nu iesi din casa si sa-ti fie rusine cu fata ta si cu corpul tau. Si nu pot sa nu bag in seama anumite lucruri spuse despre mine din moment ce le aud atat de des. Si voiam sa stiu daca sunt si printre voi care se confrunta cu probleme de astea, macar sa stiu ca nu sunt singura, pentru ca oricum n-am ce-i face, nu pot sa arat altfel

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Indiferent cum esti trebuie sa te accepti,cu toti avem un loc pe lumea asta,indiferent de religie,varsta,etnie,aspect fizic,boala etc
da fizicul conteaza normal ca da ca prima impresie inseamna aspectul fizic,dar asta e mergem inainte,asta naste frustrari,complexe,depresie,nervi,si tu ai abilitati sunt convins de asta incearca sa le exprimi,ok suntem urati dar putem demonstra ca suntem mai buni pe alte categorii, nu te simti inferioara ca in viata multi asa te vor mereu, sa te calce in picioare, sa-si bata joc de tine, dar cred ca poti gasi un baiat si tu, sincer eu as sta cu o fata urata poate are o personalitate frumoasa, nici prima iubita mea nu era fotomodel

| mentholinks a răspuns:

Si eu sunt urat.

| WaterDrop a răspuns:

Poza sau nu existi.

Voi spune totusi ca bla bla, nu conteaza exteriorul si bla bla. Pune`ti intrebarea, "cine sunt eu?". Cand vei gasi raspunsul care sa nu raspunda la nici o alta intrebare decat asta, atunci vei realiza ca ai foarte multe de oferit happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O poza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună, ochii inegali ii avem cu toții după naștere, deoarece la naștere sunt egali, dar din cauza geneticii o parte a corpului apasă mai tare unul dintre globii oculari, și de-asta iese o diferență exactă între ei, asta în cazul unei persoane perfect sanătoase. Iar diferența e de ax și diametru, deoarece ca și lungime tot egali sunt! Sper că te am ajutat!

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Minunea-R J Palacio

| Utilizatornew25 a răspuns:

Bună, ochii inegali ca diametru ii avem cu toți, dar ca și lungime sunt egali. Iar după naștere, deoarece la naștere sunt egali ca și diametru, din cauza geneticii o parte a corpului apasă mai tare unul dintre globii oculari, și de-asta iese o diferență exactă între ei, asta în cazul unei persoane perfect sănătoase. Iar diferența este de diametru, deoarece ca și lungime tot egali sunt! Sunt inegali ca ți lungime în cazul miopilor sau a celor care prezintă probleme oculare grave! Așa și sprâncenele una este mai sus si una mai jos, din cauza presiunii părții mai dezvoltate a corpului Sper că te am ajutat!