| shainitainii a întrebat:

Sunt interesata de companii aeriene care sa transporte animale de companie ( mai exact un caine ) din Romania spre Marea Britanie. Are cineva idee de vreuna? Vreau sa plec din tara si as vrea sa imi iau catelul cu mine pentru ca nu am la cine si nici increderea sa il las.

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Orice companie aeriana transporta animale de companie, dar in anumite conditii si la preturi piperate.
Intra pe site-ul unei companii care zboara in Anglia si cauta acolo, la sectiunea Bagaje, ca, pe undeva, scrie si de animale.

| shainitainii explică (pentru ardnaxur1961):

Nu orice companie transporta si multe dintre ele nu transporta pana in Marea Britanie, de aceea am intrebat aici poate a calatorit cineva si stie mai exact... Multumesc oricum.