| anonim_4396 a întrebat:

Sunt lipsită de motivație. Ce pot face? Cum să mă motivez?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Youtube - automotivare

| Apokales a răspuns:

Simplu, nu o poti face. Daca chiar consideri ca un lucru merita facut, este important pentru tine, atunci il vei face fie ca esti in cea mai buna forma a ta, fie ca nu, il vei face pentru ca vei avea motivatia.
Desigur ca exista si mici trucuri, dar asta depinde doar de tine daca vei reactiona la ele. Pana una alta asta cred eu in general despre motivatie, o ai doar daca lucrul respectiv prezinta relevanta pentru tine.
Daca era o intrebare pusa in general sau te referi la ceva particular sunt gata sa te ascult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai, hai Ana Mariaaa HAAAIIIDEEEEEEEEEEEE! ȘȘȘȘȘARPILIIIII!

Eu cred că dacă îți dorești ceva vine și motivația la pachet.
Dacă stai și nu ai dorințe, planuri, motivația scade, sau dacă faci ceva care nu este pe placul tău, la fel.
Te poți motiva doar indirect, cred eu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca motivatia o ai sau nu o ai. Extrem de rar faci dintr-o persoana puturoasa una care pune mana pe carte, face o scoala si mai face ceva curat prin casa. Am vazut destule cazuri. Putini sunt bataiosi din fire. Eu sunt bataios din fire, nu ma iau dupa ce zice unu sau altul, stiu ca voi reusi in viata. Am luptat si voi lupta pentru ca Dumnezeu imi ajuta.
Cel mai mult trebuie sa crezi in Dumnezeu si nu in oameni. El iti scoate oamenii in cale, cei care te pot duce mai departe. Cei care te pot motiva cat de cat. Unele persoane nu sunt suficient de motivate incat sa mearga pana la magazinul din colt, mai bine stau in casa si pipa tigara. Aia sunt puturosi. Pe genul ala de oameni nu ii motiveaza decat clopotul.
Sa te rogi lui Dumnezeu sa iti dea putere sa reusesti in viata. El ne da putere si sanatate sa le facem pe toate.
Sa te rogi la sfintii arhangheli sa te fereasca de dusmanii vazuti si nevazuti. Rugaciunea ajuta enorm chiar daca unii vor sa-i diminueze insemnatatea. Lupta pentru tine si cand simti ca nu mai poti sa stii ca Dumnezeu iti da putere sa mergi inainte. Cand crezi ca nu mai ai energie tot vezi ca poti merge mai departe. Ceva te impinge inainte sa mergi pe drumul tau.
Sa te inarmezi cu rabdare si staruie in planurile tale.

| Brunet_Bogdan_1994 a răspuns:

Gaseste un interes in ceea ce faci ca sa te poata motiva!

Întrebări recente