Sunt mereu nervoasa. Ce sa fac sa ma relaxez?

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să faci exerciții de respirație lentă.
Să cauți pe You Tube exerciții de Tai Ji Quan și să le practici în ritm lent.
Și Pilates.
Și să discuți cu un băiat. Asta relaxează.

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să identifici cauza nervozității tale și încearcă să o elimini.

| SilentRain a răspuns:

Incear sa afli singura ce te relaxează
Fa un dus cald sau fa o plimbare, mâncare ceva ce îți place sau fa o activitate care îți place

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Sex love struck.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Și eu sunt mereu melancolică :P
Dar ascultă o hipnoză de relaxare și să sperăm că va fi ok!
Iată una care mă adoarme pe mine, dar poate la tine va fi mai ok și nu o să se întâmple la fel https://www.youtube.com/watch?v=yZOmDHsaP98

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa ceva de gen
https://www.youtube.com/watch?v=YGh0PLRxxc0&feature=share

Miscare,plimbate

| Paul754880338 a răspuns:

Daca ai recunoaste cauza, de care sigur nu esti straina, ai putea sa iti tratezi efectul singira fara sfaturi.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Am avut si eu probleme cu nervii laughing
Iau Calmogen Plant, ma ajuta.
Sau plimba-te, mediteaza, fa poze, sau orice altceva iti place.

| ThyDoom a răspuns:

Ceai de valeriană ori sunătoare. Pe urmă ascultă niște muzică care îți dă o stare de bine. Ori citește ceva. Poți chiar să scrii.