| ElySiKazy a întrebat:

Sunt noua.si nu stiu ce este RANK-ul acela.de ce e asa mare? si la ce imi trebuie?
cine imi explica FUNDAA love struck

Răspuns Câştigător
| LoveBonJovi a răspuns:

Rank-ul este poziţia ta pe TPU. Adică aici sunt 123616 de utilizatori, iar tu eşti (de exemplu) a 100.
Este mare pentru că probabil cum eşti nouă nu ai dat încă atâtea răspunsuri şi nu ai acumulat atâtea puncte. Rank-ul scade cu cât ai mai multe răspunsuri, fundiţe, vizualizări ale profilului tău, voturi, etc.
Îţi trebuie pentru a vedea cât eşti de activă. Cu cât ai un rank mai mic, cu atât eşti mai activă pe site (ceea ce este foarte bine).
Baftă!
P. S. bine ai venit printre noi!kiss

2 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Daca raspunzi prima la o intrebare primesti 50 de puncte, a doua 40 de puncte etc.
O fundita=100 de puncte Iar 10 fundite sunt cam cat 30 de raspunsuri normale.
Trebuie sa raspunzi cat vrei tu, eu ajut din placere de exemplu. Poti da si voturi si primesti puncte si de acolo.Ca sa urci in clasament ai nevoie de timp si de rabdare.Nu poti intr-o zi sa ajungi in primii 10.Incetul cu incetul se fabrica otetul! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rank-ul reprezinta locul pe care esti in clasamentul de pe TPU.Cu cat este mai mic, cu atat este mai bine, deci esti mai in fata.Ca sa il ai mai mic, trebuie sa fii cat mai activa pe site, chiar si cand dai un vot conteaza. Da-i cat mai multe raspunsuri si fii activa cat poti de mult daca vrei sa fii cat mai in fata.happy