| Cretaker a întrebat:

Sunt putin nelinistit...Aceasta este o poza facuta aproape acum 2 ani in clasa: http://i.imgur.com/qMkA4.jpg

In spatele baiatului care sta cu capul pe maini, pare sa fie un fel de persoana (nu am incercuit, sa las poza asa cum este).
Sincer, nu stiu ce sa spun... ce e mai ciudat e ca am observat de curand acest "spirit" in spatele lui si sincer oricat as incerca sa ma gandesc daca era inainte in poza, e in zadar.Nu'mi amintesc sa fi vazut prima data acest lucru, probabil din singurul motiv ca am trecut prin poze rapid si nu am dat atentie.
Am decis sa postez poza si aici, pentru ca tot acum baiatul respectiv mi-a spus ca a gasit o inregistrare ciudata in telefon cu numele "slenderman_02.amr"

Deocamdata, cam atat... voi ce parere aveti? Credeti in spirite si activitate paranormala?

30 răspunsuri:
| StefanStyle94 a răspuns:

Sunt baiat mare, nu cred in fantome si mos craciunwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Aℓida a răspuns:

Hmmm thinking e destul de ciudata si chiar mi s-a facut pielea de gaina, mai ales ca sunt singura acasa...nu se poate pune problema de vreo modificare la poza, nu? adica totusi, nu cred ca ai vrea sa ne sperii

| deviant18 a răspuns:

Faza aia e creepy. oricum chestia cu the slender man e inventata de unu vitor surge pe un forum de "inventati povesti paranormale". totusi asta nu explica ce e cu poza si de unde a aparut inregistrarea aia. ce era in ea?

| Tokha a răspuns:

Pai.se vede destul de clar, ar trebui sa te duci la un medium ca stii ca un medium daca atinge poza poate sa stie ce spirit este?

| Tokha a răspuns:

Slenderman este ca Bloody Mary

| Sellak a răspuns (pentru Tokha):

SlenderMan este ca mama tawinking

| Jadis a răspuns:

Sa-mi bag... ce faina iilaughing Acu pe bune chiar e adevarata sau doar fotoshop?

| Fαntαsy a răspuns:

Ei bine. poza chiar e de speriat.
si mie mi-a mai iesit un craniu intr-o poza facuta la intamplare.

oricum. revenind la intrebarea ta.
se spune ca "Mai bine sa crezi decat sa vezi,", dar aici se poate si "Mai bine sa nu-ti pese" laughing

nu-ti bate capul cu asta si nu te mai holba la poza. nu merita.winking

| zanatecul a răspuns:

Sincer sa fiu tind sa cred, adica mi s-a intamplat si mie sa fad tot felul de lucruri, probabil din cauza unor pastile de tuse luate in exces. dar nu asta e important, ciudat lucru ca am avut experiente si treaz si eu sunt in dubii daca au fost reale sau n. daca da oricum nu au cum sa ma atinga, in cel mai rau caz ma joy (fumez)si ma iau la caterinca cu ele.asa ca ce e rau in asta?

| Brumilicious a răspuns:

Nu vreau sa spun ca cred in asa ceva, e putin ciudat desi mi se pare!? nu stiu... e ciudat! dar totusi nu inteleg faza cu inregistatrarea...

| Brumilicious a răspuns:

O. O, da, acum cateva luni am rasp la intrebarea asta crying si abia acum am cautat despre slenderman crying mie ficaaa crying loool se zice ca a facut sa,, dispara copii,, laughing) sunt singura acasa lol laughing mi-e fricalaughing
despre poza: m-am tot gandit ca e pe perete desenat! nu e, sunt sigura, acum incerc sa vad daca nu e facut cu photoshop sau ceva... dar nu cred straight face nu stiu ce sa zic... o. O
CRETAKER E BANTUIT laughing

| decesuntaici a răspuns:

Slenderman varianta Minecraft:Enderman
Slenderman varianta romaneasca:Zburatorul laughing

| Snowclaw a răspuns:

La cum arata poza asta, este photoshopata.plus ca Slenderman nu are fata. poate cineva ti-a modificat-o cand tu nu erai la calculator, sau sineva ti-a dat-o asa.S-ar putea ca baiatul ala sa vrea sa te sperie inregistrand Slendewrman_2.Plus ca el exista doar in jocuri si in poza asta XD.Nu-ti fie frica...este mai bine sa te joci Slender apoi sa vezi daca este real.(nu cred ca e real, dar cand am jucat cand aveam 10 ani, apoi n-am mai putut dormi XD)

| MaZGaLiCiYi a răspuns:

Auzi la ei, spirite.Sunt de părere că sunteţi doar nişte jegoşi care vor doar să se bage şi ei în seamă.Se vede clar că e photoshop.Numai terminaţi care vor şi ei să se afirme cu ceva... cât de trist.

| AcidBoy a răspuns:

Buna spectrele sau spiritele hinare care nu si-au gasit locul cutreiera diferite locuri deci cel mai posibil ca colegul tau ca si mine sa aiba o incarcatura spirituala foarte mare care atrag spectrele multi avem acest 'dar' dar nu l-am descoperit, oamenii sensibil la aceste paranormalitatii sunt mult mai tacuti daca am dreptate... Sper ca nu este Photoshopwinking Chiar mi-au deschis curiozitatea

| Pop_Serban_1990 a răspuns:

Stai ma frate calm ca ala e photoshop n-ai de ce sa iti fie frica.

| Enciu_Antonia_1994 a răspuns:

Esti urmarit de spiritul,sau monstrul slender man, antentie, exista un nume, ca mai sunt destia, se numesc creepypasta

| Enciu_Antonia_1994 a răspuns:

Eu stiu mai multe despre creepypasta, poza mea e cu jeff the killer care e si el, daca e iti mai spun

| Enciu_Antonia_1994 a răspuns:

Apropo,slender man nu este ca bloody mary,el e ca un fel de demon,care ii place sa manance copii, ca sunt fragezi, si exista un caz, o fata a disparut din america, si tatal lui l-a vazut si a lesinat si s-a trezit la sectie de politie, si etc.se spune ca daca vezi un cerc si un X in el esti urmarit de el

| Iustin2800 a răspuns:

Eu stiu... Devi spirit doar daca te omoara cineva, dar daca mori singur fara sa te omoare cineva, nu devi spirirt si ajungi in iad sau rai, oricum eu cred ca a murit cineva in clasa aia sau in scoala, eu am mai avut probleme de astea ciudate
Ex: am deschis frigiderul si tortul de ziua mea se tot invartea intruna, am inchis, si am deschis si tot asa
Sau alt Ex: am intrat in camera parintilor mei sa-mi iau castile sa ascult muzica, dar s-a inchis usa brusc a inceput sa inebuneasca jaluzelele ( geamul era inchis ) si am iesit repede din camera straight face
Eu am avut probleme, deci cred ca exista spirite.
Eu sper ca te-am ajutat.

| Target a răspuns:

Nu are cum sa fie un spirit... Poate a intrat cineva la tine in casa si a facut asta pe PC sau daca ti-a trimis-o a facut asta sau este un bug, iar faza cu slenderman... oricine poate face asta, este o inregistrare luata de pe un sait daca are vocea lui sau a facut-o el.

| Target a răspuns:

Poate ca ti-a ametit telefonul/camera etc. de la atata scoalalaughing

| TheManfromShadows a răspuns:

Salut, sunt un amator de paranormal de cand ma stiu. Am gasit intamplator (sau nu) si un grup de prieteni cu care sa imi pot exercita foamea pentru intamplari paranormale. Doar uita-te in jurul tau, esti o furnica minuscula intr-un univers infinit. Nu stim nimic despre noi, traim doar cu iluzia ca stim. Din acest motiv m-am si apucat de cercetat. Noi alegem o legenda/o poveste/o locatie si incepem sa ii dezgropam secretele. Am inceput in Romania apoi in castelele din scotia despre care se credea ca sunt bantuite si in final ne-am extins. Din ce in ce mai mult. Intamplator eu am fost foarte atras de legenda lui Slenderman, cunoscut in multe culturi. Este reprezentat in picturi din vremea renasterii. Spre exemplu in pictura unui artist german apare un personaj daca o bagi la raze cu mai multe maini si deformat complet. Se crede ca Slenderman urmareste oamenii de la inceputurile timpului, ca stii ca el vine atunci cand il visezi sau iti este frica de el. Ei bine noi am cercetat asta 1 an intreg. Si ce pot spune e ca e unul dintre putinele cazuri in care chiar am avut parte de intamplari ciudate. Cercetarile au inceput in Norvegia. Am plecat echipati, pregatiti o saptamana in Norvegia. Am ajuns la concluzia ca Slenderman este considerat un demon in multe culturi, un om fost pedofil care a fost torturat, deformat si ars iar spiritul sau ar fi ramas in lumea celor vii. Cu cat ma adanceam mai mult in subiect cu atat deveneam mai delirant si paranoic, interpretam orice. Am aflat ca exista multe disparitii de copii si chiar adulti nejustificate iar indivizii inainte de disparitii deveneau obsedati de acest om inalt cu membre foarte lungi care pare sa nu aiba liniste sa caute ceva. M-a socat desenul unui baiat cat si povestea lui. Nu o sa intru in detalii dar dupa ce am ajuns in acel punct am avut is eu un vis ca eram intr-un beci si un om cu palarie foarte ciudat iesea din podea. Nu i se vedea fata dar m-a marcat visul ala. Am gasit in locul disparitiei niste zone incarcate energetic, magnetic si chiar am facut anumite teste in zona iar 2 dintre ele au iesit surprinzator de enigmatic si neasteptat. Deci vezi tu, orice legenda are un sambure de adevar iar in legenda lui Slenderman e mai mult decat pare.

| Just4Legend a răspuns:

Scuze ca intervin dar dupa parerea mea pare photoshop dupa ''fantoma" aia mie mi se pare un pic inclinata ceea ce o tradeaza a fiind adevarata.

| cinevadintpu a răspuns:

Ba sincer cui ii pasa e la scoala

| Vladimirp a răspuns:

Baa,nu fiti prostuti, eu am pe tableta mea o aplicatie numita gost cam si pot pune aceas poza cu fantoma aia.Asta n-a avut ce face si a pos si el poza asta pe TPU.

| Bucur_Cami_1971 a răspuns:

Se vede destul de clar ca e desenata cu creionul!winking

| Barcan_Bogdan_1993 a răspuns:

Nu cred in fantome