| intrebnupreamult44 a întrebat:

Sunt si curios de ce considera cineva ca gata daca ai o functie buna esti neaparat realizat? Poti sa fii praf emotional sau sa ai functie buna dar sa fii "femeie" adica gen sa fii extrem de fricos sau la ce te ajuta daca esti programator daca tu stai incuiat si nu vorbesti cu nicio fata? Nu ma laud ca nici eu nu vorbesc dar la mine e vorba de altceva.

7 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Clar trebuie sa existe un echilibru, daca ai bani dar viata ta sociala e la pamant nu vei avea o stare buna de spirit, nici relatii de calitate cu cei din jur, banii, telefonul sau masina scumpa te bucura pe moment, doar oamenii iti pot aduce fericire in suflet, de aceea sunt asa multi oameni depresivi in ziua de azi, pentru ca nu mai vorbim unii cu altii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta cu esti programator si nu vorbesti cu nicio fata e un mare mit.
toti prietenii si colegii mei programatori sunt casatoriti unii si cu cate 2 copii.

Si faptul ca au avut o functie buna cum o denumesti tu i-a ajutat sa se realizeze si pe plan familial, ca altfel iti cresti copii si te bucuri de ei si de sot/sotie cand ai si ce sa le dai de mancare

| intrebnupreamult44 explică (pentru suntserios):

Evident ca e un mit, ma refer ca degeaba ai daca tu esti mare femeie, hai ma fii serios, daca esti programator inseamna ca o sa fii curajos in viata? ia zi si mie cu banii cum pot sa fac rost de un dlc cu dexter morgan? ca nici nu a aparut, cu banii cum pot sa o bat pe o psiholoaga fara sa patesc nimic?

| suntserios a răspuns (pentru intrebnupreamult44):

"cu banii cum pot sa o bat pe o psiholoaga fara sa patesc nimic"

Cu banii poti sa te tratezi la un psihiatru si atunci nu o sa mai ai nevoia sa bati pe cineva, Simplu.

| intrebnupreamult44 explică (pentru suntserios):

Mai baiatule, tu nu pricepi ca sunt oameni perfect sanatosi la cap care se bat? ba chiar culmea sunt multi oameni cu probleme mentale care nu sunt violenti, eu am cunoscut multi care nu au o boala mentala (bine, maxim o anxietate) si care sunt numai cu batai.

| suntserios a răspuns (pentru intrebnupreamult44):

Or fi, da nu vor sa isi bata psihologul. acolo sunt probleme grave.

| Miruna333 a răspuns:

Realizat dpdv profesional. Cum e viata sociala, e alta treaba. Nu totul se rezuma la cu cate fete vorbeste cineva. Oamenii sunt diferiti si au prioritati diferite. Si ai fost sexist la partea cu Sa fii,, femeie'' Urat