| Samariteanul a întrebat:

Sunt sigur ca multi dintre voi va mai uitati la cate un youtuber care vorbeste in engleza si mai tine-ti minte cate un cuvant de la el.Stiti vreunul care vorbeste mai...pff,cum sa zic eu...sa vorbeasca multe cuvinte,insa de baza, adica sa te obisnuiesti foarte usor cu ele.Si sa nu fie unul care sa vorbeasca foarte repede.Cunoaste-ti vreunul? Va rog, puteti sa mi-l spuneti?(daca stiti)

Răspuns Câştigător
| Dan193 a răspuns:

Depinde ce continut te intereseaza, insa majoritatea canalelor de top10 sunt asa mai profesionale si folosesc cuvinte mai serioase. Ai putea cauta canale care au subtitrari, sa vezi si cum se scriu acele cuvinte in caz ca-ti trebuie sa le cauti o traducere. Ceva canale care eu urmaresc si ar putea sa-ti placa sunt: FBE, ThioJoe, Jake Paul, The School of life, LifeAccordingToJimmy, Vox, SuperCarlinBrothers, The king of random, Steve1989MREInfo, Vlogbrothers, vsauce, How it should have ended, AdrinVanOyen, Ramsay, Alltime10s, SteveKardynal (asta nu prea vorbeste, dar videourile, cat de putine are, sunt super) si tu deacum alegeti ce-ti place.
https://m.youtube.com/watch?v=PVTO5Kqa8mQ&feature=youtu.be

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Incearca sa urmaresti clipurile acestuia, poate te ajuta:
https://www.youtube.com/channel/UC979wGo_2nyOPARLFKNKu7A

| Dan193 a răspuns:

Multumesc pentru funda

| Samariteanul explică (pentru Dan193):

Chiar o meritai.M-au ajutat.