| chuckmanson a întrebat:

Sunt singurul căreia i se pare că de când a început pandemia nimănui nu îi mai pasă de sărbători? Parcă sărbătorile doar vin și trec. Nici nu prea mai sunt decorații cum se obișnuia în anii trecuți. Ce părere aveți, ne-a distrus pandemia dorința de a mai sărbători?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am aflat ca pandemia a schimbat mintea barbatilor sa isi vopseasca unghiile, beckham si le.a facut la maini, ronaldo la picioare

| cristi202 a răspuns:

Cum sa mai ai chef de sarbatori cand nici la mall, sau in alte parti, nu te mai lasa sa mergi sa faci cumparaturi daca nu esti vaccinat? Si cum 75% nu sunt vaccinati, e de inteles ca fara shopping, fara pregatiri, sarabtorile isi pierd farmecul pentru unii.

| Drimmero a răspuns:

A distrus pandemia sarbatoriile o laie, eu unul nu mai simt nimic special pentru sarbatori de ani buni, sunt zile ca oricare altele. Sarbatoriile astea genereaza stres mai mult, pregatiri, cadouri. Duca-se mai repede si iarna, sa vina primavara, vremea frumoasa.

| relian a răspuns:

Sarbatorile vin si trec,uneori dispar de tot, daca tu observi ca nu se mai intampla cum se intampla odata, ori e de vina perceptia ta, asta pentru ca ai mai crescut in ani, ori pentru ca oamenii isi pierd interesul pentru anumite sarbatori, caz in care asa usor usor se duc spre disparitie.

Sarbatorle ce le avem noi astazi fii sigur ca peste 150-200 de ani n-o sa mai fie urma de ele laughing

| Lukasssz a răspuns:

Exact asta simt si eu, de cand cu pandemia sarbatorile nu mai sunt chiar asa importante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie dimpotrivă, mi se pare că de abia aşteaptă sărbătorile.Văd mulți apropiați de-ai mei că sunt stresați de la o perioadă din cauza baniilor, dar totuşi zic încontinuu că de abia aşteaptă sărbătorile, le văd ca pe nişte guri de aer proaspăt, ocazii de a petrece timpul cu familia/prietenii.

| nevermatch a răspuns:

Nu,chiar asa e. Dar nu din cauza decoratiilor. Alea mi se par destule. Situatia e stresanta pentru multi cu munca. Plus ca s-au scumpit toate

| UnOmAnonim a răspuns:

Păi toate sărbătorile astea (Crăciunul, Sf. Nicolae, Sf. Valentin, Paștele, Anul Nou, șamd) sunt comerciale. Odată ce au venit restricțiile astea, lumea n-a mai mers la cumpărături și s-a dus dracu tot.