| Dan a întrebat:

Sunt trist de ce vad in jurul meu.De ce oare?

Răspuns Câştigător
| Cryssy a răspuns:

Pai...nu trebuie sa te intristezi...Viata e frumoasa.winking

13 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Majoritatea suntem tristi de viata pe care o traim in prezent... Dar trebuie sa vedem partea plina a paharului...sa ne bucuram de partenerul nostru, de familie sau lucruri pe care le facem. Iti vei infrange tristetea iubind... Iubirea este doctorul inimilor triste...Gaseste iubirea si nu vei mai vedea nimic trist si urat! Distreaza-te cu cei dragi si prietenii... BUCURA-TE DE VIATA...MERITA S-O TRAIESTI IUBIND SI DARUIND...SA FII FERICIT!

| xibalba a răspuns:

Pentru ca te uiti prea atent, te implici prea mult in ce vezi, in loc sa incepi sa schimbi lumea in bine prin propriul tau exemplu.

| ViVi a răspuns:

Si eu cand ma uit in jur imi vine sa ma ascund de lume sad uneori zic ca adolescentii astia de varsta mea se uita cu niste priviri la mine parca le-am furat casa nu stiu si toata lumea asta rea sad

| hashe86 a răspuns:

Pentru ca nu vezi partea buna a lucrurilor. eu in general asa fac si nici nu am intristez nici nu ma stresez prea des.

| daniDeeDee a răspuns:

Eu cand ma uit in jur prind curaj. big grin

| lora_9285 a răspuns:

Aceste sentimente de tristete sunt manifestari ale sensibilitatii tale.Esti receptiv la tot ce se intampla in jurul tau.

| lenyia a răspuns:

Capul sus si pieptul afara! ...se poate si mai rau!

| liz23 a răspuns:

Pentru ca realitatea este trista... oamenii au uitat sa mai zambesca, pierdu-ti in problemele cotidiene...

| BuBuLiNa_1408 a răspuns:

Pentru ca asa si e. Cu totii ar trebui sa fim tristi cand vedem ce se intampla in jurul nostru. Numai oameni rai, profitori, hoti, criminali, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu imi zici ca pana acum ai trait din vise, si acum te-ai trezit la realitate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumva esti inconjurat de oglinzi? Intreb, nu dau. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tristetea ( in faza ei mai accentuata :depresia) e o optiune personala. Am mai spus asta pe site. O cred din toata fiinta, fiindca am testat-o. Daca alegi sa vezi jumatatea goala a paharului (ca a cazut guvernul, ca e saracie, ca lumea-i rea bla, bla) atunci asa te vei si simti. In schimb, daca-ti zici ca vine un nou guvern mai bun (in fine, in asta nici eu nu cred), ca esti mai bogat decat altii, ca esti sanatos, ca esti in putere, ca oamenii sunt buni, in esenta lor etc parca altul ti-e tonusul. Incearca! Ce ai de pierdut?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii vesel dane.toate lucrurile duc spre sfarsitul durerilor si politice si sociale si religioase. vor fi altele drepte, cinstite, corecte, izvorate din dragoste si repect.nu va mai fi moarte caci a fost biruita.fii vesel si rabdator.rabdarea e o virtute.