| GicaGigekGica a întrebat:

Sunteti de acord cu acel cip care se introduce sub piele oamenilor?

24 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nu, pot sa traiesc si fara el.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Gica din ce am inteles eu e ca cineva acolo sus (poate masonii s-au iluminati) a facut un plan ca sa distruga societatea umana practic specia umana din absolut toate punctele de vedere.
Lumea e condusa din umbra de Satan si se doreste aducerea lui pe pamant.

Agentii din trupele speciale CIA, FBI, chiar si soldatii au cipuri nu neaparat sub piele dar si in echipamentul electronic.

| Swetlly122 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Am pus și eu întrebare pe TPU cu referire la subiectul asta și mi-a fost ștearsă. Adminii TPU nu sunt de treabă

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Swetlly122):

Pentru ca ei te blocheaza atunci cand vrei sa spui adevarul exact ca intr-o emisiune tv iti blocheaza microfonul si te da afara, practic reprezinti o problema pentru ei pentru ca sti prea multe lucruri.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

De unde aceasta siguranta ca ni se va implanta vreun cip? Vorbeste cineva de el?

| Algo098 a răspuns:

Eu n-am vazut asa ceva sa se puna la oameni. La animale am vazut. Nu stiu la ce ar ajuta. Poate sa tina loc de carte de identitate si de monitorizare pozitie. Daca tot suntem ca animalele, ajungem si la cip.

| CORONAVIRUS a răspuns:

In Biblie spune ca cine își va pune cip se va duce direct în iad. Dar gandeste-te un pic, la cate viclenie exista în ziua de azi, poți fi controlat cu acel cip, sau urmărit, sau sa-ți influențeze viata, știind ce faci. Adică nu poți avea încredere intr-un prieten care îți promite ceva (dau un exemplu idiot) da pai intr-un om străin care îți baga un cip în corpul tău. Poate sa te îmbolnăvească pentru bani, etc. Lasa-I pe alții sa-și bage și în fund, tu stai liniștit, nu asta ne este sensul. Sa fim cipuiți

| suntserios a răspuns (pentru CORONAVIRUS):

Stiau aia acum sute de ani de cip uri de au scris de ele in biblie? Lool

| CORONAVIRUS a răspuns (pentru suntserios):

Pai Biblia este scrisa prin oamenii lui Dumnezeu, înțelegi. Chiar dacă în ziua de azi se falsifica și sunt altele false asta-i alta treaba, pana la urealizare trebuie sa existe și o Biblie adevărată, doar e lăsată de Dumnezeu. Poți sa citești și anumite profeții spuse de sfinți ortodocși sa vezi ca ei tot de a lui Dumnezeu sunt, care se împlinesc. Nu știu care zicea ca bisericile în vremurile de pe urma vor avea acoperisul de aur dar la sufletul credinciosului nu vor lucra. Spunea Părintele Arsenie ca va fi un cutremur de va dărâmă Bucurestiul (Sodoma și Gomora)adică acolo s multi gay și îl înfurie pe Dumnezeu ca nu e normal. Eu personal ma aștept sa se intample. Și Biblia trebuie sa o înțelegi, e tot o taina de la Dumnezeu, adică sa nu o gândești de capul tau

| suntserios a răspuns (pentru CORONAVIRUS):

Lool, sunt multi gay in Bucuresti si o sa vina cutremurul de asta?

| CORONAVIRUS a răspuns (pentru suntserios):

Nu știm când, dar dacă zice el da. A mai prezis și ca Ceaușescu o sa fie împușcat și ca o sa vina alții mai rai după el. Poți sa citest niște vorbe de ale lui, merita crede-ma. E ardelean din tara Hațegului, adică tot din România.Arsenie Boca, pe mine m-a ajutat foarte mult.

| suntserios a răspuns (pentru CORONAVIRUS):

Esti amuzant.
Cutremurul din 77 tot din cauza gay lor a fost?
Cine a fost mai rau decat Ceausescu pana acum? sau mai asteptam?

| CORONAVIRUS a răspuns (pentru suntserios):

Man, eu asa cred. Îs răi și acum

| suntserios a răspuns (pentru CORONAVIRUS):

Cutremurele alea nu au delocnloc din cauza ca suntem la intersectia unor placi tectonice nu?

Oare in Amsterdam unde sunt asa mulți gay de ce nu sunt cutremure.

| CORONAVIRUS a răspuns (pentru suntserios):

Nu știu asa multe ca nu-s Sfânta, știu ca părintele era sfaNT și știa ce zice.

| suntserios a răspuns (pentru CORONAVIRUS):

Pai si de ce nu sunt cutremure in Olanda? Acolo sunt gay, droguri și prostituate. Nu e buna teoria ta. Mai cauta.

| GicaGigekGica explică (pentru CORONAVIRUS):

Arsenie nu a zis nimic. In Biblie scrie ca in vremurile de pe urma vor fi ciume, cutremure, vor veni lacuste si vor fi razboaie si vesti de razboaie. Deja au inceput sa apara ciume (corona virus), au fost vesti de razboaie (al treilea razboi mondial) si o sa mai vina.

| CORONAVIRUS a răspuns (pentru GicaGigekGica):

Ba o zis

| CORONAVIRUS a răspuns (pentru suntserios):

Nu am zis eu asta, e o profeție man despre România, nu Olanda. Ce treaba are Olanda în tot ce ti-am zis eu. E o PROFEȚIE, intelegi

| suntserios a răspuns (pentru CORONAVIRUS):

Nu merge. Daca dumnezeu e asa mare i ar vedea si pe olandezi. De ce are ciuda doar pe romani?

| CORONAVIRUS a răspuns (pentru suntserios):

Eu nu pot sa dau astfel de explicații, o sucesti, eu ti-am zis ca aia e doar o profesie, care sunt sigura ca se va adeveri la vremea potrivita.

| suntserios a răspuns (pentru CORONAVIRUS):

E foarte nasol sa crezi in ceva ce nu poți explica. E ca si cum nu ai gandi si ar face o altii pentru tine

| CORONAVIRUS a răspuns (pentru CORONAVIRUS):

Unele lucruri nu trebuie explicate, ci simțite

| 33226633 a răspuns:

Nu, nu suntem de acord cu el.