| LoveToHate a întrebat:

Sunteţi dispusi sa depuneti toate eforturile pentru a va atinge scopurile?
Luptati pana la capat sau renuntati indrepandu-va catre altceva?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| sabin89 a răspuns:

Daca e vorba de un scop nobil, da; lupt pana la capat. Daca scopul meu este sa o cuceresc pe nevasta lui varu-meu, mai bine renunt.

| AleAnyo a răspuns:

Eu sunt dispusa sa merg pana la capat pentru a-mi atinge visurile, ca se le pot vedea cu ochii mei, macar o data implinite. Fara sa-mi pese de ceea ce spune lumea. Bine, adica, daca am vise ridicole, atunci, mi-ar cam pasa, dar, nici atunci n-ar trebui sa fiu descurajata, pentru ca, sunt copil inca, deci toata viata in fata. Si, stiu ca e un anime, dar Naruto m-a inspirat foarte mult, chiar daca nu este real... Cu toate ca mi-ar placea la nebunie sa fie...

| Reek54 a răspuns:

O da, sunt dispus.

| CeaCuMasca a răspuns:

Traim ca sa ne creem scopuri, sa luptam pentru a ne inteplini dorintele.
Stiu ca o groaza de persoane renunta usor la vise, dar nu le-am inteles niciodata mentalitatea. Avem vise ca sa le indeplinim. Daca renuntam la ele, ne pierdem sensul.Pentru ce as mai ramane in viata, daca imi abandonez telurile?
Ma bucur, fiindca de mica am fost o optimista, stiu sa castig ceea ce imi doresc cu adevarat si nu am parte de esecuri.Insa altceva imi lipseste, si anume capacitatea de a transmite mai departe acest dar, fiindca e, clar, un dar.Nu pot sa fac pe altcineva sa vada cat de important este sa iti urmezi fericirea, pot doar sa spun vorbe goale pentru altii, dar pline de sens pentru mine.Desi mi-as dori nespus sa conving mai multe persoane sa o apuce pe alta cale.Nu e timp de pierdut,cand sansele ti se ivesc in fiecare zi,daca vrei sa fii un om implinit trebuie sa nu iti mai amani indeplinirea idealurilor.
Deci,in concluzie,nu doar sunt dispusa sa depun toate eforturile pentru a-mi atinge scopurile, dar o si fac, zi de zi, si iti doresc si tie sa privesti lucrurile din aceasta perspectiva, de unde nu se zareste nici urma de tristete.Mult succes, daca te hotarasti sa o faci.

| WhatheWow a răspuns:

Prostul se duce pina " in pinzele albe " pentru asi atinge scopul; inteligentul stie cind sa se opreasca!

| Andreeaa56830 a răspuns:

Lupt pana la capat si nu renunt la visurile mele.