| andreea1valentina6768 a întrebat:

Sunteti introvertiti sau extrovertiti? De ce?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Predominant introvertită, dat fiind că aparțin temperamentului flegmatic.

9 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Tind sa cred ca extrovertit, adica socializez usor, ma integrez usor de fel. Intr-un grup unde sunt si necunoscuti sunt putin reticent la inceput, dar dupa ce ii mai analizez si ma familiarizez cu atmosfera imi dau drumul la gura. Cand eram mai mic eram rusinos si introvertit rau, mai ales in fata persoanelor necunoscute.

| CostinAlamariu a răspuns:

Probabil majoritatea oamenilor sunt ambiverti.

Eu zic (glumind) despre mine ca sunt un suflet extrovertit in corpul unui introvertit

| Invictusman a răspuns:

Introvertit.
Oamenii ma plictisesc.

| BlackRose03 a răspuns:

De ce? Nu este o alegere, asa te nasti. Nu poti schimba personalitatea. Un extravertit nu poate deveni introvertit si nici invers.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În general introvertită.
De ce? Nu știu...cred că mi-e frică de oameni. Ce prostie...

| troleibuz a răspuns:

Introvertit. Imi place sa petrec timp singur. Ma obosesc oamenii. Agitatia. Locurile aglomerate.

| blairelovesmusic a răspuns:

Introverta, asa m-am nascut.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Sunt extrovertit. Din cauză că așa e firea mea.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Introvertita. Imi este greu sa imi fac prieteni noi. Si sunt destul de submisiva, in general imi e frica sa vorbesc cu oamenii sau sa supar pe cineva / sa nu fac cum doreste acea persoana.