| monicaaa17 a întrebat:

Sunteți introvertiți sau extrovertiți? Va place compania altor persoane sau preferati sa fiti singuri,sa cititi, sa va delectați cu hobby-urile voastre care nu implica alte persoane?

11 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Sunt extrovertit, dar in functie de cum ma simt in ziua respectiva prefer compania sau lipsa ei. Am momente cand vreau doar sa fiu singur si sa stau linistit, dar si momente cand vreau cat mai multa lume prin preajma, atunci e voie buna.

| T0T a răspuns:

Îmi place compania persoanelor potrivite. Răspunsul la prima întrebare variază, de asemenea, în funcție de situație. Monotonia o asemăn cu cel mai banal program (face același lucru, indiferent de condiții).

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Pai una e sa vedem impreuna meciuri si sa mai radem, mai facem misto unul de altul, sa ne mai certam din cauza arbitrilor pana ajungem la cutite,, si alta e sa vedem singuri ( desi de multe ori am preferat amandoi sa vedem si singuri in liniste). Esti destul de extrovertit cu cine trebuie, ca tot ai uitat sa raspunzi la intrebare.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Răspunsul meu a fost dat. Depinde de situație. Într-o situație prielnică pot fi foarte extrovertit.

| Sofer a răspuns:

Cu persoane ok mai stau dar de obicei sunt singur.

| siriusblack98 a răspuns:

Introvertit.In general detest compania altor persoane, in special a celor care spun nimic in multe cuvinte, ma obosesc teribil.Din pacate traiesc intr-un oras aglomerat iar profesia mea implica o socializare foarte mare cu oameni din toata Europa. Zilnic mor pe dinauntru.

| Dalmore a răspuns:

Mai mult introvertită, cu toate că am prieteni și-mi place să ies cu ei, prefer să-mi petrec majoritatea timpului singură.

| Cameliapantiru a răspuns:

Sunt o persoană volubilă și deschisă, prețuiesc enorm prietenia, am mulți prieteni vechi (am 3 prietene foarte bune de la 15 ani, adică de aproximativ 24 de ani, și un foarte bun prieten încă din facultate, adică de acum 18 ani), îmi fac ușor și prieteni noi, sunt empatică, altruistă, ajut cu drag de câte ori îmi stă în putință, îmi place să călătoresc, să merg la diferite evenimente, petreceri, spectacole etc, dar mă simt foarte bine și când sunt singură, citind, ascultând muzică, uitându-mă la filme clasice, răsfoind albume de artă,
șofând (mă relaxează, uneori, să mă urc seara în mașină, singură, să-mi pun un CD cu muzica preferată, și să conduc 30-50 de kilometri în afara orașului).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Introvertită.Si cam asta zice tot.Da, prefer sa fiu singura, îmi da o stare de liniște si placere prin simplul fapt ca ma pot focusa pe ceea ce ma interesează pe mine, fără sa țin cont si de prezenta altora sau sa încerc sa mențin o conversație.Nu ca mi-ar fi greu, sunt foarte sociabilă(daca vreau), dar interactiunile sociale necesita o energie pe care nu sunt mereu dispusă sa o sacrific.
Si chiar dacă n-as fi introvertită, majoritatea oamenilor sunt mediocri si plictisitori.Sunt extrem de putini cu care chiar îmi place sa petrec timpul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt zile și zile... Nu mai știu nici eu.

| Swae a răspuns:

Ma simt bine sa ma bucur de hobby-uri impreuna cu o companie placuta. Un prieten apropiat, ceva.