| ciprian112 a întrebat:

Sunteti si voi de parere ca site-ul asta a ajuns un loc pentru lenesi si analfabeti?! Sunt intrebari de genu:unde gasesc jocul cutare-daca scrii asta pe google gasesti 100%, sau de unde pot sa downloadez muzica-sunt sute de site-uri pe net cu muzica.sau multe alte intrebari stupide de genu:imi place de baiatul x, el se baga in seama cu mine, dar nu stiu cum sa ii spun ca il iubesc! Doamne ereste-voi depindeti de internet? Cand o sa ajungeti in pat cu ea o sa intrebi pe TPU cum trebuie sa incepi treaba?laughing. Mai cugetati si voi, si puneti doar intrebari lacare nu gasiti raspunsul, nu intrebati doar ca va e sila sa cautati pe google!

4 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Multi dintre noi am uitat cu ce se ocupa acest tip de site, care este scopul sau de fapt, ce vrea de la noi.Se pierde notiunea de a intreba ceva folositor si de a ajuta intr-o o oarecare masura menita sa te indrume, sa te sfatuiasca.

| asdgfhresry a răspuns:

Ai mare dreptate, multi pun intrebari idioate si ce e si mai enervant e ca la sfarsit spun ca "dau fundita". Ma enerveaza la culme cand vad asta, de aceea nu prea am mai intrat de aproape o luna pe TPU. Se pun intrebari iritante si fara rost. Faza cu il iubesc pe x, totusi, este importanta. Unii nu stiu ce sa faca in situatii mai grele. Toti avem nevoie de ajutor. Dar am vazut si intrebari idioate gen "Ce faceti? dau fundita pentru cel care face nu stiu cum"... pur si simplu nu pot raspunde, chiar daca stiu ca e o sansa sa fac puncte. Asta e lumea, nu stie ce intrebari sa mai puna ca sa se bage in seama. Iti zic eu, nu vom muri din cauza unei gauri negre sau panarame de-astea, vom muri de prostie. Nu duce pe nimeni capul sa gandeasca singuri.

Trebuie sa ne obisnuim ca nu suntem facuti sa ne descurcam singuri, mai avem nevoie de ajutor si cum sa duci linguritsa la gura. Poate cineva a uitat. Am dreptate?batting eyelashes

| MidnightLady a răspuns:

Da, ai dreptate, multe intrebari sunt puse doar de dragul de a posta. Probabil tinerii din ziua de azi nu mai au prieteni cu care sa discute aceste "probleme", nu mai au parinti, nu mai au nimic in afara de internet. Si cu toate ca-l au nu stiu sa-l foloseasca asa cum trebuie. Pai dragilor, si mie mi-a placut de X dar pentru asta nu am strigat in gura mare ca nu stiu daca ma place si cum sa aflu, si pe mine m-a invitat Y in oras si mi-am gasit tinuta fara sa-mi dea nimeni linkuri cu poze, am avut de facut si eu referate si chiar le-am facut EU, si multe altele. Singura consolare, daca-i pot spune asa, e ca am intalnit si tineri cu capul pe umeri, putini ce-i drept.
Acum va astept comentariile cu "s-a dus vremea ta".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai sunt si inteligenti.in spiritul lumii care intr-un context anume e numit nebunie. dar nu conteaza, esti? esti.