| sltlp a întrebat:

ATENTIE! Hai sa vad cine ma sprijina! Suna cam asa: NU mai puneti intrebari inainte de a cauta pe google. Multi intreba si cat e ceasul. Este o prostie totala. Intrebati doar daca nu ati gasit ceea ce cautati. Cam atat, si sa vad cui dau funda.

22 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă userii ar face asta nu ar mai fi: https://www.facebook.com/tpulol?hc_location=timeline
Merită citite postările.
Nu?
De acord cu tine.Dar în ultima vreme se pare că au început să se domesticesaco-normalizeze.
Succes

| ΔH a răspuns:

@madalin12 - pentru de-astia ca tine e facut acest anunt. Din pacate nici nu-l intelegi.

@gheorgHiana, ma faci sa rad.
Cauta pe google in ce an a avut loc revolutia romaneasca, sa vezi ca in 2 secunde gasesti raspunsul. Apoi intreaba pe TPU sa vezi cate minute astepti

@silviu
Asa se intampla cand singura pagina de start care o poti avea este hi5.com

@Rawr
Cine suntem noi sa va raspundem voua la intrebarile idioate ce-si au raspunsul in 2 secunde pe google?

| BloodMagickNecromance a răspuns (pentru ΔH):

De ce mă bagi și pe mine în chestia asta? Eu nu pun niciodată întrebări la T/A, așa că nu te lua de mine fără motiv, din moment ce nu mi-ai văzut întrebările.

| zdrangoi a răspuns:

Partial ai dreptate, insa scopul site-ului este sa ajuti comunitatea TPU.
d-aia se si numeste "Toti Pentru Unu".
multi nu se pricep asa de bine sa umble pe net, asa ca trebuie
ajutati.
bineinteles ca in limita bunului simt.

| djdani1 a răspuns:

TPU este a doua sansa de a comunica cu ppl

| onasis1961 a răspuns:

Ai dreptate! Te sustin in totalitate! Cei care intreaba cat e ceasul, primesc raspunsul peste 2 ore! si afla perfect.

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Lumea nu stie sa caute pe google. Imi amintesc si acum de o colega in liceu, ii zic sa caute pe google, si sa click-uiasca primul rezultat. A reusit sa scrie si sa apese enter, da habar nu avea care-i primul rezultat. True story.

| darkcloud256 a răspuns:

Total de acord, dar nu ai ce sa-i faci asta e Romania si asa va fi mereu.

| cipailina a răspuns:

Sunt total de acord cu tine. Multe intrebari nu-si au rostul aici. Eu te sustin insa, in ciuda acestei ideei...tot vor fi intrebari aiurea.

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Cine ești tu ca să le atragi atenția? Oaia lui dumnezeu?
Și asta e o întrebare stupidă, pusă la o categorie stupidă, de o persoană mai stupidă.
-_-

| Medema a răspuns:

Poftim?

| Medema a răspuns:

Eu caut pe goagle rolling on the floor) da nu prea gasesc si ma enerveaza.

| PedoBarbie a răspuns:

Mare adevăr grăieşti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand esti dezorientat,totul ti se pare dificil.Da,a cauta pe net,este cea mai facila si la indemana solutie. Vrei sa pui si tu o intrebare,ca nu oi fi tu cel mai prost din curtea scolii,dar ce sa intrebi? Pentru a avea intrebari este nevoie de un punct de plecare(ma refer la intrebari ce-si cauta raspunsuri) "am citit sau am auzit urmatorul lucru, am nevoie sa stiu mai multe.", dar daca nu exista acest punct de plecare, ce faci? Ce faci mereu, spui bazaconii.

| sltlp explică (pentru anonim_4396):

Da, ce zici tu, are sens. DAR hai sa fim seriosi ca eu nu la asta ma refer. Am vazut sute de intrebari cu lucruri care le gaseai la un click distanta pe google.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sltlp):

Mie mi se pare aiurea si sa spun ca luna trecuta mi-a venit menstra pe 2, iar acum nu. Daca m-a intarziat, oare sunt insarcinata, cand sunt farmacii la orice pas si un test de sarcina costa cat o shaorma.Insa,daca eu sunt toanta, de ce sa nu stie toti? Iar daca-i zici tutei ceva, iti sare comunitatea la carotida, caci menirea ta este sa o ajuti, sa o sfatuiesti.

| ThaPower a răspuns:

Sunt de acord cu tine Rawr!

| mikaela25 a răspuns:

Te susutin :*:*:*, ai perfecta dreptate, faza e ca stiu sa caute pe google dar punand intrebarile aici ies si ei in evidenta, prin prostie desigur si se simt bagati in seama de cineva cand primesc raspunsuri...Mda...

| xAllexutsa a răspuns:

Adevarat, ce ai scris.Te sustin :*

| xAllexutsa a răspuns:

@ΔH deci! esti tare =]]] m-ai facut sa rad prin comm. daca puteam vota. MEGa votrolling on the floor:*

| gamer1234 a răspuns:

Uneori cauti ceva simplu si te astepti sa gasesti imediat. Din pacate exista lucruri cu acelasi nume,asemanatoare,sau mai cautate care apar peste tot. Uneori nu gasesti deloc ce cauti,oricat de simplu ar fi.

Desigur,sa intrebi cat e ora cat timp ai acces la internet e chiar anormal. daca ai internet, ai si un telefon, pc, smart tv etc. cu care intri pe el, si ora se actualizeaza automat.

| gheorghyana a răspuns:

Pai da dar poate ca avem nevoie rapida de ajutor si o putem gasi aici pe TPU el ne sprijina mereu.