| EstiFericitaSauTrista a întrebat:

Te consideri un om puternic? daca da din ce punct de vedere?

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cand zici ca esti puternic deja iti atribui un compliment care care nu stiu in ce proportie ti se cuvine? A fii puternic inseamna a avea omenie, a avea modestie, a stii mereu cu cine ai de face. A fii puternic inseamna sa fii bun. Bun dar nu prost.Inseamna sa ramai acelasi om toata viata, sa fii cinstit cu tine si intelegator cu ceilalti.Inseamna atat de multe sa fii puternic.Declara-te puternic numai dupa ce te-au luat la tranta cu constiinta ta, cu viata si ai evitat conflictele cu altii.Supravietuiesti? Esti puternicwinking

| Bacemi a răspuns:

Un om puternic din punct de vedere al faptului ca desi sufar si unii ma tradeaza nu ii acuz pe altii de asta si nu se rasfrang sentimente negative din partea mea asupra celorlalti. Si sunt puternic pentru ca desi sunt o fire emotiva dupa fiecare esec sunt mai puternic si mai increzator in propriile forte. Sunt puternic pentru ca vreau sa invat si nu cred ca eu am singurul raspuns.

| luiza a răspuns:

Da! Sunt puternica pentru ca imi permit sa fac ce imi place, pentru ca pot sa rad si sa ma bucur de micile lucruri care imi aduc cate un strop de fericire. Sunt puternica pentru ca am in jurul meu oameni pe care ma pot baza si la bine dar si la greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puternica? Poate pentru faptul ca sunt o femeie f. frumoasa, independenta, descurcareata, etc.