| anonim_4396 a întrebat:

Te simti in plus? stii sa scapi din starea asta?

13 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Nu, fiindca nu prea am de-a face cu oamenii. Iar atunci cand ma simt, ma retrag si imi vad in continuare de treaba mea.

| zurick a răspuns:

Plec si-mi gasesc o activitate, lasand oamenii in pace

| Vans a răspuns:

Plec.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Nu,chiar nu mă simt în plus, de-aia nu mai pot eu cine nu are loc de mine pă planeta asta, ie!
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

După mine, fiecare om e în plus pe lumea asta pentru alţii, logic nu? Şi ca să îţi răspund la întrebare: Da, am avut sentimentul ăsta, îl trăiesc şi acum, oricum îmi e lene să trăiesc în zadar deci vreau să mor.

| fadnox a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu si eu cum e sa ti se puna pata si sa nu-ti mai arda de nimic dara sa mi se faca `lene` in niciun caz, nicidecum de viata
asta de unde mai vine?

| Ƨirenia a răspuns:

Mereu incerc sa imi aleg o persoana care "e in plus". Adica daca ma simt in plus, ma gandesc ca nu eu is cea care chiar e in plus, ci "dau vina pe altcineva".

| LaurC a răspuns:

Da, m-am simțit de foarte multe ori în plus. E o stare pe care nu o poți alunga, și chiar dacă îți trece pe moment, va reveni cu siguranță. Ca să scapi de ea, îți trebuie ambiție și încredere. Poate uneori ai nevoie de niște persoane care să fie acolo și să te ajute la greu sau în momentele în care te simți ca naiba.

| fadnox a răspuns (pentru LaurC):

Bineinteles ca avem nevoie de astfel de persoane, dar le gasim?

| LaurC a răspuns (pentru fadnox):

Nu, eu n-am găsit așa ceva. Cred că mai bine vorbesc a pereți și mă descarc de toate, decât a o persoană care să mă dezamăgească apoi...

| fadnox a răspuns (pentru LaurC):

Mda, vorbesti cu tipul sau tipa imaginara care te asculta si care, din fericire, nu-ti raspunde sau dai tu raspunsul pe care vrei sa-l ai si ii dai undeva si cumva p-ailalti, nu?

**insa trebuie sa te gandesti bine la ce raspuns trebuie sa dai cand ti-o cere cineva sa-l prezinti p-asta cu care tot vorbesti...

| SkaterGirl112 a răspuns:

Da, este foarte simplu. Daca vezi ca prietenii te ignora si te fac sa te simti,, in plus'', intreaba-i pur si simplu de ce esti tu in plus.

| Corynutzaa a răspuns:

Pai da, depinde de cine e vorba. daca e de o persoana pe care o iubesti sau alte chestii. eu as intreba'o daca i-am facut ceva. si daca sunt persoane care nu semnifica nimic plec si gata! big grin tongue