| Doarunaltutilizator a întrebat:

Tehnologia 5G chiar va avea multe efecte negative asupra lumii?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Dar este inevitabilă. Efectele pozitive vor fi mult mai mari.

6 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Nu va avea.
Are acum, deoarece e inca in dezvoltare. Nu o vor folosi pana nu e sigura.

| Doarunaltutilizator explică (pentru sadrian46):

Care ar fi?

| Dismally a răspuns:

Nu, efectele vor fi pozitive.

| FirePaladin a răspuns:

Va avea multe efecte negative asupra lumii, mai ales din moment ce emite radiație, mult mai multă decât 4G. Adică, să fim serioși, sunt tone de studii care arată că 5G și la fel și 4G au efecte majore asupra sănătății, iar ambele emit radiație. În plus, banii sunt mult mai importanți pentru guverne și companii ca să le pese de efectele pe care 5G (inclusiv alte tehnologii wireless) asupra sănătății. De asemenea, în jur de 40% din studiile finanțate de companii care au interese în 5G arată că 5G este periculos, iar în jur de 78% din studiile nefinanțate de companii arată că acesta este periculos.
În fine, ne descurcăm și cu 4G, iar netul prin cablu nu e așa greu de instalat, dar este clar că 5G nu ar trebui folosit. Puteți doar să vă documentați mai serios pe internet, în engleză, și o să vedeți că așa e. Eu nu îmi vând sănătatea pentru internet mai bun, mai ales că nu am probleme cu cel vechi.
Aș putea să scriu și mai mult, dar după aceea v-ați plictisi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru FirePaladin):

Stii ca "tonele" alea de studii sunt facute in general de oameni care nu stiu sa scrie, nu? laughing