| AnDaa23 a întrebat:

Ce efecte negative are blitul asupra ochilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| conundrum a răspuns:

Or sa cada laughing glumeam nu are. Doar in caz de expunere repetata e posibil sa iti scada sensibilitatea la lumina ceea ce nu e neaparat un lucru rau.

| Florincrap a răspuns:

Depinde,pot cauza orbire temporara (1-2 secunde). Pe termen lung nu au nici un efect negativ.