| Fatamuntilor a întrebat:

Tehnologia incurca sau descurca? ce ziceti?
merg ieri la medicul de familie pentru reteta lunara.Erau vreo 2-3 persoane inaintea mea.O doamna imi spune ca sunt proobleme cu calculatorul. Ooooo, iarasi, zic eu.Iese medicul de familie(dupa vreo jumate) de ora sa ne spuna ca calcutorul merge greu si trebuie sa avem rabdare.Intre timp un domn care venise dupa mine i-a impins niste documente+carduri dupa care a zis ca pleaca la cumparaturi.
In sfarsit imi vine si mie randul.Cred ca durat mai bine de 10 minute (pentru doua retete ) pana sa scoata retele din caculator.Asa am mai avut timp sa vorbim.Ca am ajuns la concluzia ca era mai bine pe retelele clasice(cine mai tine minte0

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probleme cu sistemul. Si nu in ultimul rând contează si priceperea asistentei. Am intâlnit asemenea cazuri.

| Fatamuntilor explică (pentru darrio2007):

Probleme cu sistemul sigur.
datile trecute mergea mai repede.M-a luat chiar medicul de familie.

| MarianWLF a răspuns:

Trebuie sa luam in considerare ca acest sistem e relativ nou si va mai dura cativa ani sa fie optimizat, pe viitor sunt sigur ca va deveni totul mult mai rapid.

| MihaelaDart a răspuns:

Descurca, deși problema este că în anumite instituții încă folosesc computere vechi și în loc să facă viața mai ușoară, o îngreunează.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu putem acum sa blamam tehnologia pentru ca medicul tau are o rasnita de laptop.

Adica sa ne gandim asa in ansambu ce inseamna tehnologia.

| Fatamuntilor explică (pentru suntserios):

Nu o blamez!
era destul de iritata de faptul ca chestia aia mergea cu viteza melcului turbat.Asta dupa concediu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Zic că da.

| dullcat a răspuns:

Ambele variante, in functie de context, noroc si alti factori.

| VoidEternal a răspuns:

Tehnologia prost implementata cu siguranta incurca.

| Sportacus123 a răspuns:

Și eu aștept câte o oră până să m ă consulte doctorul. Nu mă deranjează.