| anonim_4396 a întrebat:

Ti s-a intamplat vreodata sa vrei de la viata ceva(sau pe cineva), sa il/o gasesti dar sa nu il/o poti atinge, avea?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Nu prea. De obicei, imi aleg lucruri sau persoane care imi sunt potrivite si atunci, cumva reusesc sa le si am. Daca nu reusesc si nu reusesc (de exemplu, am avut o poveste de dragoste care nu s-a implinit asa cum ma asteptam, desi am facut eforturi reale pe la 17 ani ), eu cred ca am ceva mai important de invatat din neimplinirea asteptarilor respective, decat as fi avut din implinirea lor. Doare pe moment, e normal, dar daca reusesti sa vezi "the bigger picture" poti invata multe lucruri din experienta respectiva.

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Da.Si nu o data.Regret ca am renuntat prea usor la anumite visurisad

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Hm, de destule ori...

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Pot spune ca da, in viata nu poti avea tot ce-ti doresti si banuiesc ca nu exista persoana care sa nu fi visat la ceva/cineva anume si sa nu poata avea...sa ramana decat cu visul. din nefericire mi-s-a intamplat sa vreau acel "ceva" de la viata.si se pare ca pana acum nu am fost asa de norocoasa ...si de asemenea mi-s-a intamplat sa intalnesc o persoana pe care am iubit-o intr-atat de mult incat sa-mi doresc sa raman o viata cu ea... dar nu "l-am putut avea" si asta pentru ca nu am stiut sa spun ceea ce simt la momentul potrivit...nu realizam pe atunci ca o data va "venii" acel "prea tarziu" sad... iar acum este deja prea tarziu din pacate, acea persona nu mai este printre noi :-s, este undeva acolo sus si sunt sigura ca acum ma ocroteste sad... dar ironia vietii este ca abia atunci cand este prea tarziu iti dai seama de unele lucruri sad. dumnezeu sa-l odihneasca!

@bent imi cer scuze nu am vrut sa intristez aceasta postare, dar intrebarea ta si-a gasit foarte repede raspunsul in inima mea.si nu puteam mintii spunand ca am "obtinut tot ce mi-am dorit de la viata" sad...imi cer inca o data scuze!

o zi minunata!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

F air and softly, fara ascensiuni, am rau de inaltime.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atit mie cit si altora.Nu cred sa fi scapat cineva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam pun mana pe ce vreau (am asteptari realiste), dar au mai existat si situatii in care s-a dovedit intangibil ceva-ul sau cineva-ul, cel putin pentru mine. Sau nu vroiam cu adevarat?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Crezi că numai o dată mi s-a întâmplat?
Off,...
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O daaaaaa, dar am si luat masuri dupa prima intamplare.