| AvalohAlyn a întrebat:

Tie ce iti alina suferinta atunci cand suferi sau esti trist, deprimat?

14 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Faptul că știu că am restul zilei de azi sau eventual cea de mâine în care pot face ceva în acest sens. Nu mă obligă nimic să rămân în starea aceea. Ultima mea greșeala sau nedreptate sau zi de căca t nu reflectă cine sunt eu ca om și ce realizări voi avea. Ies puțin în natură, studiez despre ce s-a întâmplat și încerc să trag o concluzie pozitivă și îmi fac un plan de acțiune pentru perioada imediat următoare.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cititul, ciocolata, munca, plansul

| Speed99 a răspuns:

De obicei ascult muzica ce-mi reprezinta emotiile.

https://www.youtube.com/watch?v=cycUHgg0zzU - s-ar potrivi in situatia data de tine.

| RAY a răspuns:

Este greu de spus, incerc sa ma descarc emotional nu sa imi reprim suferinta,plang man, plang pana trece suferinta apoi stiu ca va veni alta, viata e o suferinta, de asta tiam recomandat budismul, incerc sa caut solutii rationale ca mereu exista, si sa fug de socializare, iubire etc
dorintele dau nastere suferintei

| GoldenZenith a răspuns:

Mă uit la filme siropoase pentru a avea motiv sa plâng. mănânc tot ce înseamnă ciocolata (nu d aia alba).

| syd a răspuns:

Gina morfina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mă gândesc că nu te gândești că mă gândesc la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vocea din capul meu care ma ia la trei pazeste in astfel de situatii. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma intreb daca merita sa fiu deprimata, iar dupa putina descarcare, trece ca prin minune.

| Elide a răspuns:

Eu mă ajut singură, îmi zic într.una că va trece și că voi fi bine.

| Habbsha a răspuns:

Leușteanul.

| Arii2 a răspuns:

Filmele motivationale, muzica, mancarea laughing

| Tess a răspuns:

Ciocolata. Dar ma destind și cu versuri, filme, video-uri amuzante. Numai ce te face să razi să vizionezi. Când suntem triști avem tendința să căutăm muzică ce ne spune durerea, filme ce ne fac să plângem. Noi trebuie să facem opusul! Eu citesc versurile haioase de aici: http://eumerit.blogspot.co.uk/2013/09/imi-curg-mucii-deci-exist.html Baftă, nu uita că este doar o stare temporară http://eumerit.blogspot.co.uk/2014/04/n-am-chef-sa-fac-nimic.html

| Roxana223 a răspuns:

Pai prima data ma descarc plangand, dupa ascult muzica, mananc ciocolata si ma gandesc la tot ce s-a intamplat...