| drakudark a întrebat:

Știe cineva dacă de obicei mai raman locuri bugetate la facultatea de chimie din Cluj în sesiunea de toamna?

1 răspuns:
| KorePandorica a răspuns:

Bună! De obicei în toamnă nu prea rămân locuri bugetate nincăieri. Excepție o fac specializările cu foarte puțini candidați. Te sfătuiesc să cauți situația de anul trecut de la admitere să vezi câte persoane au intrat la speciliazarea pe care o vrei în Iulie și să urmărești numărul de locuri bugetate. Așa îți dai seama dacă a mai rămas ceva pentru sesiunea de toamnă. Dacă sunt la limită atunci există posibilitatea ca înainte de începerea anului universitar să mai renunțe câteva persoane, iar cei din toamnă să fie norocoși și să prindă loc la buget. Succes!