| Danut_Popa_1961 a întrebat:

Tot vad ca se cer like-uri si prietenii pe facebook. Puteti sa-mi explicati si mie acest interes?

Răspuns Câştigător
| adydan a răspuns:

În prezent, social media este o parte vitală a vieţii unui brand. Pagina de Facebook menţine o legătură strânsă între o companie şi fanii săi.

Întrebarea principală este: ce face o companie de fapt pentru a primi "Like" pe pagina de Facebook? Utilizatorii dau "Like" unei pagini, în principal, din motive promoţionale: pentru a participa la un concurs, pentru a le arăta prietenilor preferinţele lor, pentru a obţine reduceri sau anumite avantaje. Aceştia mai apasă butonul "Like" pentru că deja sunt clienţi ai companiei, pentru a fi la curent cu ultimele noutăţi despre brand-ul lor preferat, pentru a obţine informaţii exclusive sau pentru a-şi defini preferinţele.

5 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Pentru a se da mari in fata altora, pentru a-si dovedi popularitatea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pur si simplu vor sa se dea mari. Cine are cele mai multe like-uri e cel mai ''smecher/a''.

| BlackEyedGirl a răspuns:

Pentru a se lauda in fata altora, acum cu cat ai multe like-uri, inseamna ca esti frumos, popular, "tare"...

| JulyStorm a răspuns:

Lipsa prietenilor sau aprecierilor in viata reala duce la dorinta de a le avea macar virtual. happy