| Inferno a întrebat:

De ce prichindeii sunt in general vioi si poznasi? Ce motive au?

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca au foarte multa energie.

| Inferno explică (pentru darrio2007):

Nu trebuie sa fii copil pentru a fi un prichindel, trebuie doar sa fii mic de statura.

| RAY a răspuns:

Au mai multă energie sau au adhd

| Fatamuntilor a răspuns:

Prichindel.Nu am auzit cuvantul asta de ceva timp.
In primul rand sunt sanatosi. Apoi au mobilitate fooarte buna.Una e sa ai 3-4 ani si sa alergi toata ziua, alta e sa ai 30-40 Te misti mai greu

| Inferno explică (pentru Fatamuntilor):

Prichindeii sunt oameni mici de statura, nu trebuie sa fie copii.

| ReddY25 a răspuns:

Nu au mintea coapta

| Inferno explică (pentru ReddY25):

Asta este o prejudecata. Sa fii prichindel inseamna ca esti un om mic de statura. Nu trebuie sa fii copil.

| Xox0 a răspuns:

Tine de creier: nu e full dezvoltat si are multa serotonina

| Celdrept a răspuns:

Cred că hormonii joaca un rol, pubertatea! După 25 de ani nu mai ești așa vioi, incepi sa te degradezi daca nu faci sport și ești sedentar.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Celdrept):

Nu ești vioi nici sub 25 de ani, mai ales daca nu faci mișcare.
Practic e pachet de carne depresiva, care scrolleaza non-stop, indiferent de vârstă.
Cred eu

| Celdrept a răspuns (pentru Hyperion7):

Daca ești sedentar da. La mine s-au văzut efectele după 25 de ani,mi s-a cărunțit și părul, mi-au apărut și riduri, nu mai eram la fel de dinamic, de energic.
Pai ăștia care nu fac mișcare sunt anxioși sau depresivi, in general oamenii fac mișcare nu toți sunt nebuni sau asociali complet deși e aceeași chestie!
Depinde de educație, unii chiar nu fac nimic și sunt și sănătoși.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Celdrept):

Încărunțirea ar fi de la stres, nu de la energie.
Nu zic că e vorbe de nebunie însă e vorba că în loc să investească energia in activități sănătoase, se afunda și mai mult în obiceiuri proaste.
Depinde de organism in mare parte, nu educație.
Btw, nu mi-ai mai scrissad

| Celdrept a răspuns (pentru Hyperion7):

Pai daca ești educat de mic sa fii harnic sa muncești așa ramai! Daca nu ești educat singur e mai greu, mai ales daca ai fost ținut în puf happy
Caruntirea da are legătură cu genetica știu foarte bine. Dar la mine de la 25 s-a observat că devin mai lento deși eram lent de la depresie. Aveam un par de invidiat de frumos și s-a dus puțin naibii datorita unor fire "albe"
Și de organism și de educație și de alimentație, dar toate pornesc în mare de la educație.
O să îți scriu happy mă simt foarte depresiv laughing ieri eram bine până să mănânc ceapa laughing