| ElementX a întrebat:

TPU, AJUTOR! Recent, m-am inscris ca reprezentant la oriflame si zilele astea am primit un mail:

In baza receptionarii actelor de inscriere, contul tau Oriflame numarul ******** a fost deblocat, iar din acest moment poti comanda in baza creditului de client.
Creditul pentru recruti este de 400 lei pentru maxim o comanda, la pret de factura. Dupa plasarea si achitarea a doua facturi la termen, creditul se majoreaza la 1100 lei, credit de consultant pentru maxim 2 comenzi simultane, la pret de factura.
Te rugam sa retii ca perioada de creditare, adica termenul de plata pentru facturile Oriflame este de 18 zile de la livrare.
Iti dorim spor la cumparaturi!

Adica cum? Trebuie sa dau eu banii astia (400 de lei si majorarea de 1100 lei)? Va rog sa-mi explicati, sunt foarte stresata. A mai patit cineva asa? Va rog!

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu ai de ce să fii stresată! Este minimul și maximul de credit care îți oferă firma pentru plasarea de comenzi cu termen de plată la 18 zile de la data facturării (zile calendaristice, nu lucrătoare).
Spor la câștiguri.
Pa, pa.