| Iuly4Sad a întrebat:

Astazi am facut o cerere de credit la cetelem pentru achizitionarea in rate a unui telefon pe Emag, dar dupa ce am completat toate datele pentru credit, perioada de livrare s-a modificat de la maxim 2 zile dupa acceptarea creditului, tocmai pana pe 10 - 11 mai! Scandalos! M-am razgandit si am anulat comanda, in legatura cu creditul ce se va intampla daca nu am semmat inca?

Răspuns Câştigător
| gogu220 a răspuns:

Dacă zici că nu ai semnat nimic nu au ce să îţi facă.
Dar de ce nu te duci la furnizorul tău de telefonie şi iei telefonul în rate de la ei. La Ceetelem dacă iei 100 lei dai înapoi 180. Crezi că merită?

| Iuly4Sad explică (pentru gogu220):

Este mai scump la furnizorul meu, la Digi, e vorba despre un Samsung Galaxy Note 9 si pe Emag sunt resigilate la preturi mult mai convenabile, o sa fac un descoperit de cont la banca de care apartin

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă nu ai semnat nu se va întâmpla nimic.