| Anabellasos a întrebat:

TPU: Daca o persoana iti tot repeta ca esti prost, oare ajungi sa te consideri si tu asa?

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dacă chiar eşti prost sau susceptibil la prostie ajungi fie să realizezi adevărul fie să te îndrepţi spre noua condiţie.
Însă dacă ştii şi îţi poţi dovedi raţional ţie că ceea ce spune respectiva persoană sunt doar baliverne, atunci nu vei ajunge să te consideri aşa indiferent ce-ar spune X sau Y.
Mare atenţie! Am spus "să-ţi poţi dovedi raţional". Prin urmare "sunt un mare baro$$an - am şi femei am şi b@ni", nu intră la a-ţi demonstra raţional.

Numai bine.

| Dean1996 a răspuns:

In primul rand,chiar daca nu are legatura, tocmai acum ascultam melodia de la Nickelback If Everyone Cared, si sunt dependenta de ea.Acum,in legatura cu intrebarea,depinde de personalitate. Daca cineva iti repeta incontinuu ca esti prost, poti sa imbratisezi si tu ideea asta pret de o secunda macar, dar sunt persoane carora daca le repeti toata ziua ca "sunt prosti" ei sa-si sustina ideea ca nu sunt.
Concluzie: Depinde de om.

| música a răspuns:

Hello Bubuxilinah

In legatura cu aceasta intrebare nu e adevarat...adica pe tine nu trebuie sa te intereseze ce zic altii ci trebuie sa fii tuh pur si simplu...ca unu zice ca esti prost lasa-l pe el sa zica asa si tuh mergi inainte cu capul sus si o sa se convinga dupa aceea ca de fapt el gandeste prost.
Nu trebuie sa iei in seama toate vorbele unor oameni care iti doresc raul.trateaza-i cu indiferenta pana vor ajunge chiar ei sa sa se lamureasca ca s-au inselat cu adevarat

Iti doresc sa treci peste ca presupun esti tanar si ai toata viata inainte, Maryan

| Mayar a răspuns:

Daca esti intr-adevar prost, da, daca nu esti, ti se falfaie de ce zice altul...