TPU.ro a facut 5 ani si te invita la concurs!

Dragii nostri, astazi TPU.ro implineste 5 ani!

Va multumim din suflet pentru dedicarea care se traduce in atat de multe postari si-n faptul ca ne sunteti alaturi! Apreciem faptul c-am avut ocazia sa interactionam cu atat de multi dintre voi si ne creste inima de bucurie de fiecare data cand vedem pe site cat de tari sunteti, cat de mult va puteti implica si cata disponibilitate pentru a ajuta un alt om aveti!

Pentru ca vrem sa ne sarbatorim alaturi de voi, va invitam la un concurs :) Avem de oferit ca premiu* un weekend la pensiunea Verde-Crud din Cheile Rasnoavei - Rasnov in perioada 13-15 decembrie 2013, intr-o camera dubla cu pat matrimonial.

Tot ce trebuie sa faceti este sa ne ziceti de acum si pana pe 1 decembrie ce va place cel mai mult la TPU.ro. Ca si in cazul altor concursuri de aici, suntem fanii raspunsurilor care reusesc sa depaseasca stadiul monosilabic.

Va tinem pumnii si abia va asteptam raspunsurile! Mult succes!

Alexandra - TPU

*In premiu nu sunt incluse transportul sau mesele la pensiune.

114 răspunsuri:
| Grimmjow69 a răspuns:

La mulţi ani!
Îmi place "totul", îmi place faptul că pot ajuta lumea, chiar şi cu o informaţie banală.

p.s: Nu doresc să particip la concurs!

| Raniia a răspuns:

Imi place ca pot fi functionala si cineva beneficiaza de pe urma raspunsurilor mele.
Imi place ca toti care raspundem sau intrebam avem acelasi principiu calauzitor''solutia pentru cei din jurul nostru''
La multi ani!

| SimonaCristina a răspuns:

Buna!
La multi ani!
Suntem o comunitate unita ''bini di tat'' si abia astept sa implinim 100 de ani!
Sanatate multa tuturor si in special adminilor!
La mai mare! happy
La acest site iubesc faptul ca suntem liberi sa adresam orice intrebare si ca putem primi raspunsuri ''cu Viteza Luminii'', pentru ca, repet, suntem uniti si sper ca asa vom ramane!
Doamne -ajuta! happy
Pupici! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La multi ani! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,hai sa nu ma intind la povesti si sa scriu cu diacritice doar de dragul de a aparea "frumos" sau "inteligent", am sa scriu clar cum imi vine la ora asta, mie TPU mi-a lasat o impresie proasta, se putea face cumva un sistem in care fiecare cont sa fie pus pe un CNP, iar acel cnp sa numai aiba 2 conturi in sistem.....in al 2-lea rand....sunt satul de acest "oracol" (sondaj undercover platit de firme cu bani grei,multi bani",macar oferiti-ne ceva nu un aparat foto amarat la o comunitate de sute de mii de oameni!

Ce imi place la TPU,ca lumea se aduna si incearca sa raspunda, daca nu stie clar macar sa dea un sfat, ii respect pe cei care nu o dau in demagogie balarii si presupuse solutii la problemele oamenilor, cine posteaza aici si posteaza stric la subiect fara chestii gen "da-mi o funda daca ti-a placut", aia merita sa ramana in sistem si sa fie rasplatiti.In rest site-ul se misca impecabil pentru atata trafic,are un template frumos simplu colorat viu,admini foarte de treaba,dar nu ar strica sa mai stopati reclamele abuzive pentru ca se mai incarca greu si in loc sa apas "raspunde" sau "editeaza" cand scriu ceva,apas pe o reclama si zbor pe site-uri neodorite...

Oricum,am castigat un tricou pentru campionul zilei,mi-a fost livrat repede,toti prietenii din lista mea sunt persoana serioase care raspund scurt si la subiect sau detaliaza foarte bine totul dar la subiect,fara demagogie si bla bla.

Trebuie sa faceti ceva sa dati sistemului o prestanta.

Imi mai place TPU pentru oamenii seriosi care daca stiu raspunsu se baga daca nu dau next page si cauta intrebari unde sunt siguri ca pot raspunde,imi plac cei stiu sa se distreze sa faca caterinca,dar cand trebuie sa fie seriosi,sunt scurt si la obiect!

Respect pentru userii seriosi,admini de treaba intelagatori cu bun simt si pentru cei carora le place sa amuze cu intrebari comice!

Imi place TPU pentru ca e simplu,distractiv, iar dupa o zii de munca iti da faze comice cat sa te saturi!

Apropo nu fac asta neaparat pentru premium, am avut vacante mai bune decat cea oferita si le-am considerat proaste, dar e de apreciat efortul si daca as castiga totusi (stiu ca nu o sa se intample din cauza ideologiei pe care o promovez prin nume si avatar) am sa ma duc si am sa va trimit poze, filmari si tot ce doriti!

CEL MAI BUN SI MAI SINCER SA CASTIGE!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tot ajung pe banii mei la pensiune, platesc dracului si cazarea, de has...nic! bine ca ati bagat pat matrimonial la pustani.Macar e ceva in asternut, sau trebuie sa gasesc o veverita de asfalt ceva?!
Si sa lasam anii ca platforma de cheltuit banii, nu? La multi bani...va pup, pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mulți ani, TPU, tardiv, obișnuiesc să procrastinez.
La mulți ani utilizatorilor și activitate longevivă. Generațiile care vin o să aibă de unde lua exemplu, mai mult ca sigur.

Deja am început, fără introducere, în a răspunde întrebării de la care o să plece un lung răspuns.

Vreți răspuns plurisilabic? Perfect. La pachet sau aici? Eu vreau să fie la pachet deschis. Pe ambalaj o să scrie mereu ceva care nu e tocmai reprezentativ. Există pagini de facebook, articole de blog care ies în evidență. Negativ.
Asta pentru că oamenii sunt negativiști, grăbiți, trăim în secolul vitezei și totuși nu ne-am deschis mintea suficient.

Cel mai mult, la acest site, îmi place că...

Când spun „TPU" nu spun doar „toți pentru unul". Este atât de concis, laconic...
Spun multe sentimente. Multe întrebări. Întrebări pe care le citești în introducere și, la sfârșit, îți pare rău când se termină povestea și te apuci de răspuns.
Întrebări ce te stârnesc și nu știi dacă să închizi fereastra sau să spui ceva „de dulce" pe acolo.
Întrebări la care te gândești mult. Și care devin revelatoare. Sau intenția ei îți creează iluzia. Sau ai citit printre rânduri.
Întrebări care aprind un foc și tu ai de ales. Ori părăsești zona, ori adaugi lemne (din pasiune, revoltă sau impresia că vei acoperi și stinge), iar apa e foarte redusă deoarece trăim într-un deșert la suprafață, dar ne e silă să căutăm apă, știm că nimeni nu merită, dar mai ales, nu timpul nostru.
Găsești din plin altruism combinat neexprimat cu narcisismul sau dezbinat de el, competiție, pasiuni, obsesii, legături, prietenii, comuniune, secrete, pături, mulțumiri, răutate, falsitate, pedagogie mai mult sau mai puțin eficientă, dileme, indiferență, tristețe, marcaje (pe profilul altora), fericire, perspective, filosofii, experiențe, cultură, grabă, febre adolescentine...

Ador ceva la TPU. Nu doar îmi place.
Săpând de ani de zile, descopăr că TPU e un oraș. Și nu doar atât. O reprezentare bună pentru o societate cu toate problemele ei. Chiar pentru mai multe societăți. Nu degeaba am scris mai sus ce am scris.
Avem „gardieni", avem „panou de comandă", avem chenare colorate, drumuri ce uneori se mai strică, se mai repară, mai stăm în beznă și în mirare.
Avem oameni și oameni.

Sunt cărți de geografie, de istorie, de povești, romane de tot felul, de dragoste, de familie, Biblia, manuale de mecanică.

Aici găsești toată cunoașterea posibilă sintetizată. E un bun inepuizabil, dar limitat.
Tocmai pentru că site-ul are atâtea categorii al căror specific este legat de ceea ce ne marchează viața. Și istoria. Nu doar a noastră.

Life in a nutshell.

Persoanele din oraș sunt foarte variate.

Aici întâlnești toate tipologiile posibile. Dacă îți cauți un prieten, vei găsi. Dacă îți cauți un cățeluș, la fel. Orice scrii, se imprimă, iar cerneala lasă pete. Îți asumi un risc.
Oricine. Un colaborator. O antipatie. Un studiu.

Aici îți lași o parte din personalitate. Se înregistrează, codul binar știe. Oricâte conturi și identități îți iei, tot lași ceva despre tine.

Mi-a trecut prin minte ceva: mulți se întreabă, în general, ce să facem ca generațiile noi să nu se mai distrugă, să nu distrugă pe ceilalți și să nu fie atât de distruși (la propriu sau la jignire).
Îi putem pune să urmărească activitatea cuiva și să absoarbă fiecare schimbare. Trăim alături de ei și ne intersectăm în viața lor. Sau invers. Mai știți ce spuneam de activitatea longevivă a unora?

Asta pentru că mulți critică, dar toată experiența vieții lor se rezumă la numărul cuțitelor verbale scoase. Sau toată profunzimea.

Îmi simt creierul combinat eterogen acum.

Oare s-a mai gândit cineva la asta? laughing

Semnat,
o identitate

| YoChriss a răspuns:

La multi ani TPU si la multi ani tuturor romanilor de 1 Decembrie! Nu vreau sa ma lupt ca altii pentru un week-end la pensiune, pentru nu am de ce. Vreau doar sa raspund la intrebari, si sa obtin puncte. Cel mai mult la TPU imi place sa sunt in mare parte intrebari la care cunosc raspunsul, sau care cer o simpla cautare pe google. Tineti-o tot asa!

| BlackEyedGirl a răspuns:

La multi aniii TPU! :*
Ce imi place la acest site? Ei bine, imi place ca pot sa ajut unele persoane, mai mult sau mai putin, ca le pot da sfaturi utile, si ca toate nelamuririle, raspunsurile tuturor intrebarilor mele le gasesc aici

| pastru009 a răspuns:

La multi ani si doresc site-ului TPU. sa isi continue existenta intr-un mod nemarginit.

| CVane a răspuns:

La multi ani TPU!

Ce imi place? Cele 2 picioare de la P.

| HellGirl666 a răspuns:

✰ La mulți ani, TPU! :*.
Nu știu ce m-aș fi făcut fără acest site, mă bucur că există și că suntem uniți, mereu când am avut într-adevăr nevoie de un răspuns, l-am primit.Îmi place că pot ajuta oamenii și că îmi pot împărtăși gândurile cu niște persoane minunate, printre care se află și prieteni happy.
Trăiască TPU!

| pci27 a răspuns:

La multi ani TPU!
Daca ar fi un singur motiv pentru care imi place acest site, as spune ca ofera posibilitatea de a ajuta alti utilizatori, pentru care, informatiile postate aici, sunt importante. Felicitari pentru tot ceea ce faceti. Va doresc viata lunga.

| IAmTheLegendary a răspuns:

La multi ani TPU!

Prima oara cand am intrat pe acest site, am scris o intrebare pe google si am vazut ceva de genul:"cum pot sa imi descarc jocuri pe tableta" am dat pe site0ul vostru si chiar m-a ajutat.
Ma gandisem sa-mi fac cont, mi-am facut iar acum uitati unde am ajuns cu toti!
Sunteti toti niste oameni speciali pentru. acest site! Va urez un La Multi Ani si sa facem 100 de ani de TPU.ro!
PS:Nu doresc sa particip la concurs.

| BlueViP a răspuns:

La mulți ani TPU!
Site-ul vostru este unul dintre puținele locuri (virtuale sau reale) din țară unde mai văd solidaritate și asta e mare lucru. Aici pot pune o întrebare la care nimeni nu ma putea ajuta, sau care nu pot să o spun altcuiva de teama de a nu fiu judecată. Ce-i drept, și aici se mai întâmplă acest lucru, dar sunt mai mulți oameni pregătiți cu un răspuns amplu și folositor. Îmi place ca aici suntem Toți pentru unul, îmi place pentru ca pe acest site pot sa râd sau să plâng la anumite întrebări sau răspunsuri, îmi place pentru ca aici mi-am găsit adevărați prieteni cu care țin legatura, îmi place că este un site de încredere atât la premii cât și din alte puncte de vedere. Pe lângă aceste lucruri organizarea este excepțională si aspectul este deosebit.
Cel mai plăcut moment e atunci când un utilizator îți mulțumește și îți spune că sfatul chiar i-a fost de folos. E ceva unic să simți că un necunoscut îți este recunoscator într-o oarecare privință. De asemenea acțiunile pe care le faceți, premile, saptamana mulțumirii, tricoul de campion... Sunteți o echipă grozavă și sper sa ne întalnim pe site si peste 50 de ani când o să fim bătrâni și o să punem întrebari despre tehnologia care o să ne depașească sau doar o să vrem sa punem o întrebare filozofica cu care să ne umplem timpul.

Bafta în continuare TPU!

| RandyMarsh a răspuns:

La multi ani!
Ce imi place cel mai mult?
Senzatia pe care o am atunci cand ajut lumea si imi sunt apreciate raspunsurile.Va multumesc pentru asta!

Răspuns utilizator avertizat
| cornelmircea1980 a răspuns:

La mulţi ani TPU!

| Lexi888 a răspuns:

La multi ani.Cel mai tare site.

| Lolităăăă a răspuns:

La multi ani.

| sempreinvolo30 a răspuns:

Un site super care ne permite sa vorbim despre o orice, ne da posibilitatea sa întrebam bună dar și sa primim în raspunsuri

| comsacodrut a răspuns:

Imi place ca pot sa gasesc raspunsul la orice si ca pot ajuta oamenii cu un rapuns.La multi ani TPU

| justyoung9 a răspuns:

Solidaritatea este cuvantul care caracterizeaza acest site. Imi place tpu.ro pentru ca este un loc in care gasesc raspunsuri utile la intrebarile mele, dar, in acelasi timp, ofer raspunsuri utile la intrebarile altora.

| SlenderWomen a răspuns:

Pe TPU poti sa pui ce intrebare vrei si la ce categorie vrei, sunt useri de treaba, haiosi, dar si dinaceia care da niste raspunsuri de iti strica cursorul la mouse, dar tot imi place.Este site-ul perfect pentru toate intrebarile la care doresti un raspuns.Dar si fundele, cu toate ca am vreo doua, dar ma straduiesc sa mai strang prin raspunsurile pe care le dau si imi face placere sa raspund chiar daca nu iau funda

| paul55 a răspuns:

La Multi Ani TPU!

Mie imi place foarte mult acest site deoarece :
1.Este absolut totul gratis
2. Oameni de treaba cu care chiar vrei sa discuti cate ceva
3.Pentru ca ajuta incepatorii, cei care nu stiu ceva, etc
4.Pentru ca fiecare dintre noi are un domeniu la care sa se priceapa si decat sa-l tina in el poate face fapte bune si sa dea raspunsuri celor care nu stiu
5.Pentru ca este un site cu pluginuri frumoase, concursuri la care chiar poti sa castigi (nu ca pe alte site-uri)
6.Admini de treaba care nu te jignesc si se cred ei mari zei
7. Oameni care iti vor doar binele nu si raul, nu te jignesc, etc
8.Multe categorii frumoase la care poti pune intrebari celor care nu stiu
9.Chiestia cu muzica, adica cand vrei sa asculti muzica si nu stii ce sa asculti, vii pe site, si vedem ce muzica asculta alti colegi si poate ne potrivim
10.Treaba cu oracolul, intrebari la care nu m-as fi gandit nici in 1000 de ani si sunt chiar frumoase
11.Pentru ca as recomanda acest site oamenilor de pe toata planeta, iar cine stiu poate in viitor chiar si extraterestrilor.

| Garielu a răspuns:

La multi ani TPU! Si mult succes tuturor.
Mie prima oara cand am intrat pe TPU aveam 10 ani si cautam ca toti raspunsuri la o tema, o curozitate sau pentru un prieten/prietena. Dupa mi-am facut un cont la 11 ani dar am uitat parola big grin ca sa pot pune intrebarile mele.Acum dupa vreo 2 saptamani cu contul acesta nou as spune ca parerea mea destre TPU este: Ca este un site care te ajuta reciproc dand raspunsuri si primind si chiar socializand in commenturi sau mesaje, de asta imi place mie TPU si pentru ca mai este si acel premiu al zilei care este super.De pe accest site am invatat multe lucruri bune (bineinteles) si este un site educativ si chiar si distractiv (la sectiunea discutii). Pentru mine a intra pe TPU in fiecare zi a devenit o necesitate ca si cum intri pe alte jocuri pentru banusul zilei.Dar nu raspund pentru tricouri sau altceva si pentru a ajuta si a fi ajutat la randul meu. Inca o data succes la toti.

| AnonimaSecretá a răspuns:

La multi ani site-ului TPU si membrilor!

Site-ul asta m-a ajutat mereu cand aveam o nedumerire mereu am gasit raspunsul asta intr-un mod foarte rapid, acest site este unul din cele mai bune de pe internet, deoarece ne ajuta pe toti, ne ofera cadouri, ne facem prieteni, si chiar daca toti spun ca e un site de c***t toti intra pe el cand au nevoie de un ajutor.

Va iubesc si va doresc la m ai multi ani!

| SLS a răspuns:

La multi bani se zice!(glumesc)
La multi ani TPU!

| Dilavia a răspuns:

La multiiiiiiii aniiiiiiiiiiiiii! dragi nostri! faceti o treaba foarte buna va multumim ca ne-ati daruit aces site! prima oara cand am intrat pe TPU a fost din greseala am cautat mai demult pe google ceva de care aveam nevoie si intamplator am gasit o intrebare am dat clik pe ea si m-a dus pe acest site apoi l-am utilizat de cate ori aveam nevoie insa voiam si eu sa pun intrebari asa ca mi-am facut cont! am pus intrebari, am dat funde, am primit funde, am dat raspunsuri mi-am facut prieteni! de atunci intru aproape zilnic pe TPU imi place oracolul foarte mult dar si atentia voastra ca atunci cand este ziua unui utilizator ii trimiteti un calduros la multi ani! cum am primit si eu! ma bucur ca existati si sa o tineti tot asa va pup si va mai spun o data la multi ani la tota echipa TPU! si sa ajungeti sa faceti nu 20 de ani si 50 de ani poate chiar mai mult sa va ajute domnul! v-am pupat!

| PisicaDragutza3 a răspuns:

Sa aveti multi ani TPU!big grinMai mult decat doar 5!