TPU.ro a facut 5 ani si te invita la concurs!

Dragii nostri, astazi TPU.ro implineste 5 ani!

Va multumim din suflet pentru dedicarea care se traduce in atat de multe postari si-n faptul ca ne sunteti alaturi! Apreciem faptul c-am avut ocazia sa interactionam cu atat de multi dintre voi si ne creste inima de bucurie de fiecare data cand vedem pe site cat de tari sunteti, cat de mult va puteti implica si cata disponibilitate pentru a ajuta un alt om aveti!

Pentru ca vrem sa ne sarbatorim alaturi de voi, va invitam la un concurs :) Avem de oferit ca premiu* un weekend la pensiunea Verde-Crud din Cheile Rasnoavei - Rasnov in perioada 13-15 decembrie 2013, intr-o camera dubla cu pat matrimonial.

Tot ce trebuie sa faceti este sa ne ziceti de acum si pana pe 1 decembrie ce va place cel mai mult la TPU.ro. Ca si in cazul altor concursuri de aici, suntem fanii raspunsurilor care reusesc sa depaseasca stadiul monosilabic.

Va tinem pumnii si abia va asteptam raspunsurile! Mult succes!

Alexandra - TPU

*In premiu nu sunt incluse transportul sau mesele la pensiune.

114 răspunsuri:
| noink a răspuns:

TPU este locul unde iti poti exprima problemele, fara sa fi judecat. Locul unde niste oameni care stiu, si care vor, te pot ajuta in dificultatile de zi cu zi. Inveti din greselile altora si poti invata tu pe altii din greselile tale. De ce sa nu ajuti, daca poti, printr-un mod atat de simplu, rapid si eficient? Acesta este TPU, o comunitate cu temelii stabile sustinuta de oameni implicati, cu dorinta de a schimba ceva in viata celuilalt. Oameni care se sprijina. Iubesc TPU si pe oamenii care il sustin. Sper sa dureze etern. Cea mai frumoasa si utila comunitate online din LUME! Lucul unde pot fi eu, fara ezitare!

La multi ani! 5 ani care au ajutat mii de persoane.

| CristinaCtC a răspuns:

Chiar nu stiam ca exista TPU.ro pana cand am cautat pe google raspunsul unei intrebari si l-am gasit pe acest site.M-a fascinat timpul foarte scurt in care am primit raspunsul la prima mea intrebare de pe TPU.

| alexandra2000ale a răspuns:

La multi ani TPU. Ceea ce imi place cel mai mult la acest site este ca pot ajuta oamenii, raspunzandu-le la intrebari...

P.S. Nu vreau sa particip la acest concurs!

| DIVERGENT a răspuns:

La Multi Ani TPU!
Astazi mi-am facut un nou cont aici, desi mai aveam unul facut cu mult timp in urma, dar in fine. happy
Numai eu stiu de cate ori mi-au venit in cap diverse intrebari si curiozitati pe care nu aveam cui sa le impartasesc pana cand a aparut TPU.
Ce inseamna de fapt TPU? TPU este o cale de scapare din situatii dificile, complicate. Este o cale de a afla lucruri noi si de a-ti rezolva problemele fara teama ca ai putea fi judecat/a. Poti intreba orice si poti afla orice, fara sa iti faci griji. Pui intrebarea si in nici 30 de minute si primesti un raspuns.
Pe langa faptul ca esti ajutat de catre ceilalti, TPU iti ofera acel sentiment extraordinar de a ajuta alti oameni. Oricand, oriunde, in orice fel.
TPU: Toti Pentru Unu. Un loc unde iti gasesti linistea si unde esti inconjurat numai de oameni dornici de a ajuta. Oameni altruisti. Le multumesc din tot sufletul celor care au creat acest site si care ne-au dat tuturor posibiliatea de a ne face viata mai usoara si de a ii ajuta pe ceilalti.
Va multumesc din tot sufletul si va urez un calduros LA MULTI ANI!

| GabrielaS13 a răspuns:

La multi ani TPU! happy

Nici nu imi vine sa cred ca a trecut atata timp.
Am descoperit TPU cautand niste intrebari si am dat peste site'ul asta bla, bla nu vreau sa o lungesc...MIE imi place TPU pentru ca IMI PLACE.Pur si simplu, e un site smecher B|

| dikaaa a răspuns:

La multi Ani TPU! La multi Ani Tuturor!
Cel mai mult imi place la acest site *scuzati exprimarea* gandirea fondatorului,cred ca nimeni dintre noi nu se gandea sa faca un site ca TPU, pe toti dintre noi ne intereseaza gaming-ul, filmele, distractia etc... Dar nu ne intereseaza cum sa ne ajutam intre noi! Asa ca va urez succes in continuare si sper sa AVEM mult mai multi prieteni pe TPU, pentru ca toti suntem prieteni tongue
La multi ANI!

| LeeInNa a răspuns:

La multi ani! Cel mai mult la TPU imi place ca sunt ajutat si ajut lumea happy Ma bucur atunci cand primesc un raspuns bun si la fel cred ca se bucura si cei care primesc raspunsuri bune de la mine si alti membri.La fel de mult imi plac concursurile care premiaza membrii fideli.Multumim laughing!

| Koss01 a răspuns:

Am avut o problema cu un iphone si nu stiam ce sa mai fac si am descoperit aces site care s-a dovedit a fi un site FANTASTIC de bun si am aflat si raspunsul, am fost atat de multumit si fericit in cat am incercat sa ii ajut si eu pe altii siti cum este "toti pentru unul si unul pentru toti" happy

| KyLerMzQ a răspuns:

La mult ani, TPU!

Mie imi place cel mai mult la TPU ca este un site unde poti primi si da sfaturi despre orice ajutand foarte multi oameni.

| DarkRedSmoke a răspuns:

La multi ani ma bucur! chiar de sf. Andrei! domnul sa va dea sanatate!

| Nutu09 a răspuns:

La multi ani TPU!

| Johnny25 a răspuns:

La multi ani TPU! TPU este un site care ma ajuta foarte mult si sfaturile altor oameni sunt importante, daca ai o problema te pot ajuta o gramada de oameni dar poti sa ajuti si tu la randul tau, cand am vazut prima oara site-ul aflasem ca e un site folositor, interesant si util, cei de la TPU fac o treaba buna va felicit sper sa aveti si in anii ce urmeaza succes, la multi ani inca o data!

| 12faly56 a răspuns:

Faptul ca nu permiteti sa se posteze raspunsuri indecente.sarate sau ironice se mai pot accepta.

| ℓαdу a răspuns:

La multi ani TPU!

| nistor12 a răspuns:

TPU este superb, fenomenal, viata mea este implicata cu totul aici.Inveti zi de zi lucruri noi, te distrezi cu prietenii pe care ii cunosti si chiar si pe cei pe care nu ii cunosti, descoperi zilnic oameni care stiu mai multe despre noi in orice.Model.de raspuns.Chit ca este dur sau este lejer..Imi place la TPU totul, pentru ca este perfect asa cum este si as da totul ca sa fiu mereu alaturi de el sa ajut lumea si sa ducem cei 5 ani mai departe.HAI TPU. Viata merge inainte ...cu tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Adrian_Cosmin_1995 a răspuns:

La mulţi ani TPU!
Cat de fericit sunt cand vad ca au trecut 5 ani de TPU!
Imi place foarte mult acest site din cauza ca aici poti ajuta oameni pe diferite categorii de interese.Ma simt onorat sa ajut utilizatorii de pe acest site, aici poti ajuta pe cineva fara a cere ceva in schimb. Aici poti sa ceri sfaturi, opinii, ideii, aici iti dezvolti propria gandire, propia cultura generala, aici inveti din toate ceva folositor care in mod sigur te ajuta.Il recomand tuturor. Sunt foarte incantat ca este un site ca acesta. Va multumesc foarte mult ca este acest site!
Mult succes tuturor!

| SexycoldVamp a răspuns:

Sincer,TPU e un site extrem de util si ma uimeste faptul ca exista oameni care sunt dispusi sa te ajute fara sa te cunoasca, in timp util.Ce imi place cel mai mult la TPU este faptul ca nu exista intrebarea pe care s-o fi pus si sa nu-mi fi raspuns cineva, la fiecare primind mai mult de un raspuns cu adevarat util.De multe ori imi este greu sa ma hotarasc cui sa-i dau funda, pentru ca toti cei care raspund incearca sa ajute pe cat pot si o fac chiar foarte bine!
De cand am cont pe TPU totul e mai usor, adica daca nu stiu ceva sau am dubii in privinta unui lucru ori am nevoie de un sfat de la cineva fara sa fiu judecata pun pe site o intrebare si gata!

Asta imi place cel mai mult la TPU, originalitatea, si faptul ca imbina utilul cu placutul! happy

| itwentbad a răspuns:

La Mulţi Ani TPU!
ce îmi place la voi este răspunsul care vine după 1-2 minute după ce este pusă o întrebare ceea ce face acest site să fie foarte diferit de celălalte!
La Mulţi Aani!

| Oanapisipisi a răspuns:

Happy Birthday TPU!
Desi am cont pe acest site doar de cateva saptamani m-a ajut foarte mult! Prima data am aflat de el cand am avut varsat-de-vant, de la o prietena. Asta s-a intamplat cam acum un an. Si acum cateva saptamani cand eram constipata am intrebat pe google si mi-a aparut:"Ce sa fac daca sunt tare constipat Va rog, nu radeti sad - TpU" si am dat click. Am gasit o groaza de raspunsuri care m-au ajutat. Apoi mi-am facut cont si am postat si eu 3 intrebari. M-au ajutat foarte mult raspunsurile!
Vreau sa va intreb si eu (pe admini): Cum v-a venit ideea de a creea un site ca acesta?
Le multumesc tuturor celor ce m-au ajutat si adminilor!

| Raspunzatorul25 a răspuns:

La multi ani! Vreau sa va spun ca de cand mi-am facut contul am descoprit oameni minunati care vroiau cu cea mai mare vointa sa ajute acesti oameni cu dileme prinre care si eu.Mai vreau sa va multumesc pentru ajutorul acordat si sper ca viata lui TPU -si continue c rostul in viata:cel de a ajuta oamenii.
Daca voi castiga vreau sa dau premiul altei persoane, cineva care merita, care a fost in ultimele zile numai pe locul 1, cine se crede ca e sa raspunda la acest raspun.

| BlueButterfly35 a răspuns:

LA MULTI ANI, TPU!
Eu stiam de voi de mult dar mi-a fost prea frica ca o persoana ca mine sa vorbeasca cu oameni pe care nu-i cunosc. Dar mi-am dat seama ca oamenii sunt toti la fel, si ca trebuie sa ne ajutam ca fratii.Voi demonstrati asta in fiecare zi! In fiecare zi ma trezesc cu ganul de a ajuta pe cineva, in fiecare zi intru pe site-ul vostru. In fiecare zi imi impartasesc gandurile si muzica care ma face sa zambesc cu voi, In fiecare zi pun intrebari cu speranta ca cineva sa imi dea un raspuns si In fiecare zi va multumesc ca existati voi! VA MULTUMESC CA SUNTETI ALATURI DE MINE SI CA NE RASPLATITI PENTRU FAPTELE NOASTRE! SUNTETI CEI MAI TARI!

| allexandracovaci a răspuns:

La multi ani TPU! Sunteti suuper! Cel mai bun site~ :X

| Andrush98 a răspuns:

Cel mai mult imi place faptul ca aici gasesc mult ajutor la probele mele si cred ca mi-ar fi mai greu fara TPU.

| RazvyCrazV a răspuns:

Mie imi place cel mai mult la TPU ca toate raspunsurile la intrebarile mele sunt pe TPU. I love TPU.

| Kaido a răspuns:

Cine a castigat?

| MadalinaMady18 a răspuns:

La Multi Ani TPU!
Eu am aflat de acest site de 1 an cautam ceva pe google si am vazut acest site.
M-am gandit sa imi fac cont.
Si a fost de folos!
Va multumim pentru acest site minunat!
Ne place pentru ca sunt multe intrebari si este un site mereee!

| Niko0o29 a răspuns:

La multi ani TPU!
Acum ceva timp cautam o intrebare si intamplator am intrat pe site. Cand am vazut cate intrebari si cate raspunsuri sunt aici, m-am hotarat sa imi creez si eu un cont. Acum TPU este pentru mine un prieten care stie tot ce vreau eu sa aflu. Un prieten dupa care stau ascunsi alti prieteni pe care nu ii cunosti dar totusi te ajuta.
De ce imi place TPU?
Hmm... poate pentru ca e un site foarte interesant si de mare ajutor pe care te poti baza atunci cand nu mai ai niciun raspuns sau cauti ajutor in toate domeniile.
Felitirati TPU si celor ce stau "ascunsi" in spatele lui!

| Rafaello21 a răspuns:

Eu ador TPU, pentru ca este un site care ne ajuta daca avem nevoie de ceva de care avem nevoie.Si imi place sa ajut oamenii si sper ca si lor le place sa ma ajute asa ca ador acest site minunat creat de niste oameni cu minte si care au avut o idee minunata cand s-au gandit sa infintezee site-ul acesta.Deci cum am spus, ador TPUwinking

| bOdYl a răspuns:

La Multi Ani!
Un site care ajuta pe cei care sunt ''incepatori'' pe internet!