TPU.ro a facut 5 ani si te invita la concurs!

Dragii nostri, astazi TPU.ro implineste 5 ani!

Va multumim din suflet pentru dedicarea care se traduce in atat de multe postari si-n faptul ca ne sunteti alaturi! Apreciem faptul c-am avut ocazia sa interactionam cu atat de multi dintre voi si ne creste inima de bucurie de fiecare data cand vedem pe site cat de tari sunteti, cat de mult va puteti implica si cata disponibilitate pentru a ajuta un alt om aveti!

Pentru ca vrem sa ne sarbatorim alaturi de voi, va invitam la un concurs :) Avem de oferit ca premiu* un weekend la pensiunea Verde-Crud din Cheile Rasnoavei - Rasnov in perioada 13-15 decembrie 2013, intr-o camera dubla cu pat matrimonial.

Tot ce trebuie sa faceti este sa ne ziceti de acum si pana pe 1 decembrie ce va place cel mai mult la TPU.ro. Ca si in cazul altor concursuri de aici, suntem fanii raspunsurilor care reusesc sa depaseasca stadiul monosilabic.

Va tinem pumnii si abia va asteptam raspunsurile! Mult succes!

Alexandra - TPU

*In premiu nu sunt incluse transportul sau mesele la pensiune.

114 răspunsuri:
| PisicaDragutza3 a răspuns:

Sa aveti multi ani TPU!big grinMai mult decat doar 5!

| KyLerMzQ a răspuns:

La mult ani, TPU!

Mie imi place cel mai mult la TPU ca este un site unde poti primi si da sfaturi despre orice ajutand foarte multi oameni.

| CristinaCtC a răspuns:

Chiar nu stiam ca exista TPU.ro pana cand am cautat pe google raspunsul unei intrebari si l-am gasit pe acest site.M-a fascinat timpul foarte scurt in care am primit raspunsul la prima mea intrebare de pe TPU.

| IAmTheLegendary a răspuns:

La multi ani TPU!

Prima oara cand am intrat pe acest site, am scris o intrebare pe google si am vazut ceva de genul:"cum pot sa imi descarc jocuri pe tableta" am dat pe site0ul vostru si chiar m-a ajutat.
Ma gandisem sa-mi fac cont, mi-am facut iar acum uitati unde am ajuns cu toti!
Sunteti toti niste oameni speciali pentru. acest site! Va urez un La Multi Ani si sa facem 100 de ani de TPU.ro!
PS:Nu doresc sa particip la concurs.

| Balan_Claudia_Mihaela_1973 a răspuns:

La multi ani!
Imi place acest site pentru ca este folositor.Am gasit raspuns la multe intrebari din diferite domenii.Ii felicit pe cei care au avut aceasta initiativa.

| piticatalove17 a răspuns:

La multi ani TPU! este un site foarte bun si nu vreau sase inchida vrodata sau ceva de genu la multi ani aici caut tot ce vreau cand uit parola mi-a trimiteti voi multumesc ca ne ajutati la multi ani

| Nutu09 a răspuns:

La multi ani TPU!

| JeSa a răspuns:

La mai multi ani cu fericire TPU! Numai bine tuturor!

| BlueViP a răspuns:

La mulți ani TPU!
Site-ul vostru este unul dintre puținele locuri (virtuale sau reale) din țară unde mai văd solidaritate și asta e mare lucru. Aici pot pune o întrebare la care nimeni nu ma putea ajuta, sau care nu pot să o spun altcuiva de teama de a nu fiu judecată. Ce-i drept, și aici se mai întâmplă acest lucru, dar sunt mai mulți oameni pregătiți cu un răspuns amplu și folositor. Îmi place ca aici suntem Toți pentru unul, îmi place pentru ca pe acest site pot sa râd sau să plâng la anumite întrebări sau răspunsuri, îmi place pentru ca aici mi-am găsit adevărați prieteni cu care țin legatura, îmi place că este un site de încredere atât la premii cât și din alte puncte de vedere. Pe lângă aceste lucruri organizarea este excepțională si aspectul este deosebit.
Cel mai plăcut moment e atunci când un utilizator îți mulțumește și îți spune că sfatul chiar i-a fost de folos. E ceva unic să simți că un necunoscut îți este recunoscator într-o oarecare privință. De asemenea acțiunile pe care le faceți, premile, saptamana mulțumirii, tricoul de campion... Sunteți o echipă grozavă și sper sa ne întalnim pe site si peste 50 de ani când o să fim bătrâni și o să punem întrebari despre tehnologia care o să ne depașească sau doar o să vrem sa punem o întrebare filozofica cu care să ne umplem timpul.

Bafta în continuare TPU!

| Ea12345 a răspuns:

La multi ani TPU!

Eu ma declar a fi una dintre persoanele,, mai vechi" de pe site, avand in vedere ca sunt membra a comunitatii de aproape 4 ani.

Ma bucur ca sunt o prietena virtuala a atator suflete de aici si ca am avut ocazia sa ajut persoane pe care poate nu le voi cunoaste niciodata. De asemenea, am fost ajutata la randul meu aproape de fiecare data cand am solicitat.

Cred ca sunt o mare fana a acestei idei de,, intreaba orice, pe oricine", caci e asa de usor si la indemana sa intrebi ceva pe internet decat sa te interesezi personal in locul respectiv.
Asta fiind la modul oarecum general si sunt sigura ca toata lumea va mentiona acest lucru.

In mod particular, mie siteul TPU mi-a schimbat viata intr-un alt mod. Acum mai bine de 2 ani, m-am confruntat cu o problema din domeniul calculatoarelor, mai precis, la cat de imprastiata si necunoscatoare in aceasta materie eram, aveam nevoie de cineva sa ma ajuta sa imi explice de ce calculatorul meu o cam luase razna. Am primit raspunsuri foarte folositoare, atat de la baieti, cat si de la fete(va dati seama cat de rusinata m-am simtit atunci ca eram total paralela cu acest aspect).Am primit ajutorul de la o persoana foarte simpatica, care s-a oferit sa ma ajute in plus fata de ceea ce cerusem eu si astfel am inceput sa vorbim mai mult. La inceput despre tehnologie, apoi despre lucruri generale. Am descoperit ca locuiam in acelasi oras si avand in vedere faptul ca incepusem sa comunicam foarte mult si sa ne intelegem bine, am hotarat sa ne intalnim. Am fost extrem de rusinata, caci nu ma mai intalnisem cu cineva cu care sa fi vorbit in prealabil pe internet.

Si uite asa se fac mai bine de 2 ani de cand suntem impreuna si sincer nu ne-am vedea nicaieri acum unul fara celalalt.

Asa mi-a schimbat mie TPU viata, prin simplul fapt ca a adus in viata mea cea mai importanta si draga persoana pentru mine. Din acest motiv, va voi fi vesnic recunoscatoare pentru simplul fapt ca prin aceasta platforma se pot intalni oameni care poate nu s-ar fi vazut vreodata in alte conditii.

Sunt sigura ca mai exista si alte cupluri in aceasta situatie, iar eu va multumesc acum in numele tuturor.

Va pup pe toti si imi doresc un real progras peste site! Sa ne auzim cu bine tot aici si peste 10 de ani, peste 20 de ani, cand poate voi fi in postura de mamica si voi avea iar nevoie de ajutor big grin

| dikaaa a răspuns:

La multi Ani TPU! La multi Ani Tuturor!
Cel mai mult imi place la acest site *scuzati exprimarea* gandirea fondatorului,cred ca nimeni dintre noi nu se gandea sa faca un site ca TPU, pe toti dintre noi ne intereseaza gaming-ul, filmele, distractia etc... Dar nu ne intereseaza cum sa ne ajutam intre noi! Asa ca va urez succes in continuare si sper sa AVEM mult mai multi prieteni pe TPU, pentru ca toti suntem prieteni tongue
La multi ANI!

| SexycoldVamp a răspuns:

Sincer,TPU e un site extrem de util si ma uimeste faptul ca exista oameni care sunt dispusi sa te ajute fara sa te cunoasca, in timp util.Ce imi place cel mai mult la TPU este faptul ca nu exista intrebarea pe care s-o fi pus si sa nu-mi fi raspuns cineva, la fiecare primind mai mult de un raspuns cu adevarat util.De multe ori imi este greu sa ma hotarasc cui sa-i dau funda, pentru ca toti cei care raspund incearca sa ajute pe cat pot si o fac chiar foarte bine!
De cand am cont pe TPU totul e mai usor, adica daca nu stiu ceva sau am dubii in privinta unui lucru ori am nevoie de un sfat de la cineva fara sa fiu judecata pun pe site o intrebare si gata!

Asta imi place cel mai mult la TPU, originalitatea, si faptul ca imbina utilul cu placutul! happy

| Vlad009 a răspuns:

Pentru ca raspunsul celor mai imposibile intrebari, il gasesc intotdeauna aici, va iubesc! De 5 ani. La multi ani, TPU!

| comsacodrut a răspuns:

Imi place ca pot sa gasesc raspunsul la orice si ca pot ajuta oamenii cu un rapuns.La multi ani TPU

| Latinmoon a răspuns:

Cel mai mult imi place la TPU faptul ca pot ajuta si pot fi ajutata, este un sentiment absolut minunat!

| justyoung9 a răspuns:

Solidaritatea este cuvantul care caracterizeaza acest site. Imi place tpu.ro pentru ca este un loc in care gasesc raspunsuri utile la intrebarile mele, dar, in acelasi timp, ofer raspunsuri utile la intrebarile altora.

| fabiola a răspuns:

Iti spun si eu :La multi ani TPU!
Acum vreo 5 ani treceam prin momente grele care ma daramasera psihic.Am intrat aici sa raspund la o intrebare, sa pun o intrebare! Intrasem intr-un loc, care mai tarziu realizam ca este un fel de terapie pentru mine! Imi regaseam puterile, curajul.De aceea am ramas fidela si pentru ca existati -va multumesc!

| anonimus258 a răspuns:

La multi ani pupici

| MadalinaMady18 a răspuns:

La Multi Ani TPU!
Eu am aflat de acest site de 1 an cautam ceva pe google si am vazut acest site.
M-am gandit sa imi fac cont.
Si a fost de folos!
Va multumim pentru acest site minunat!
Ne place pentru ca sunt multe intrebari si este un site mereee!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tot ajung pe banii mei la pensiune, platesc dracului si cazarea, de has...nic! bine ca ati bagat pat matrimonial la pustani.Macar e ceva in asternut, sau trebuie sa gasesc o veverita de asfalt ceva?!
Si sa lasam anii ca platforma de cheltuit banii, nu? La multi bani...va pup, pa!

| puppylilila a răspuns:

La multi ani!
Prima oara cand a dat de site-ul acesta a fost prin 2010 cand cautam un raspuns.Am inceput sa caut pe GOOGLE si dintr-o data am vazut TPU.
Am dat pe el si am vazut aceasta pagina.Nu prea stiam cum se foloseste si o colega a venit si mi-a aratat. De atunci numa pe acest site intru pentru intrebari.
Multumesc mult ca ati infiintat acest site.

| Caraus_Valeria_1983 a răspuns:

Nu stiam inainte de TPU, despre el am aflat doar cautind proverbe pe ''Google'' si in unul din raspunsuri era pe TPU si acest sait mia parut interesant. Acum invat cel mai bine din clasa si daca imi trebuie ceva eu pot pune oricind intrebari si de care vreau!
La multi ani TPU! Ma bucur ca a fost inventat asa un sait!

| nistor12 a răspuns:

TPU este superb, fenomenal, viata mea este implicata cu totul aici.Inveti zi de zi lucruri noi, te distrezi cu prietenii pe care ii cunosti si chiar si pe cei pe care nu ii cunosti, descoperi zilnic oameni care stiu mai multe despre noi in orice.Model.de raspuns.Chit ca este dur sau este lejer..Imi place la TPU totul, pentru ca este perfect asa cum este si as da totul ca sa fiu mereu alaturi de el sa ajut lumea si sa ducem cei 5 ani mai departe.HAI TPU. Viata merge inainte ...cu tine.

| Koss01 a răspuns:

Am avut o problema cu un iphone si nu stiam ce sa mai fac si am descoperit aces site care s-a dovedit a fi un site FANTASTIC de bun si am aflat si raspunsul, am fost atat de multumit si fericit in cat am incercat sa ii ajut si eu pe altii siti cum este "toti pentru unul si unul pentru toti" happy

| ℓαdу a răspuns:

La multi ani TPU!

| S1mplu a răspuns:

Cel mai mult la TPU imi place ca ne ajutam reciproc si facem conversatie chiar daca nu ne cunoastem intre noi, suntem foarte sociali si orice intrebare am avea o sa avem raspunsul in cel mai scurt timp de la cei mai multi dintre utilizatori.

| SlenderWomen a răspuns:

Pe TPU poti sa pui ce intrebare vrei si la ce categorie vrei, sunt useri de treaba, haiosi, dar si dinaceia care da niste raspunsuri de iti strica cursorul la mouse, dar tot imi place.Este site-ul perfect pentru toate intrebarile la care doresti un raspuns.Dar si fundele, cu toate ca am vreo doua, dar ma straduiesc sa mai strang prin raspunsurile pe care le dau si imi face placere sa raspund chiar daca nu iau funda

| Caro34 a răspuns:

La multi, multi anisori, minunat TpU! Ma simt special de fiecare data cand va pot impartasi din experienta acumulata. Am realizat ca alaturi de voi pot lua 10 la toate examenele; pot fi super fericita, bine organizata, extrem de iubitoare si m-ati invatat ca uneori e bine sa inveti si sa te certi fiindca e o ocazie rara sa gasesti oameni dispusi sa te ierte, chiar cand in ceea ce le-ai spus aveai dreptate insa trebuia totul scris si nu subinteles! Nu-mi place sectiunea "Intrebari / raspunsuri sterse de Admin", dar o ignor total! Doresc tuturor numai bine, sanatate, realizari, iubire si iertare infinite, intelepciune din belsug si multa rabdare! Va imbratisez calduros!

| YoChriss a răspuns:

La multi ani TPU si la multi ani tuturor romanilor de 1 Decembrie! Nu vreau sa ma lupt ca altii pentru un week-end la pensiune, pentru nu am de ce. Vreau doar sa raspund la intrebari, si sa obtin puncte. Cel mai mult la TPU imi place sa sunt in mare parte intrebari la care cunosc raspunsul, sau care cer o simpla cautare pe google. Tineti-o tot asa!

| GabrielaS13 a răspuns:

La multi ani TPU! happy

Nici nu imi vine sa cred ca a trecut atata timp.
Am descoperit TPU cautand niste intrebari si am dat peste site'ul asta bla, bla nu vreau sa o lungesc...MIE imi place TPU pentru ca IMI PLACE.Pur si simplu, e un site smecher B|