TPU.ro a facut 5 ani si te invita la concurs!

Dragii nostri, astazi TPU.ro implineste 5 ani!

Va multumim din suflet pentru dedicarea care se traduce in atat de multe postari si-n faptul ca ne sunteti alaturi! Apreciem faptul c-am avut ocazia sa interactionam cu atat de multi dintre voi si ne creste inima de bucurie de fiecare data cand vedem pe site cat de tari sunteti, cat de mult va puteti implica si cata disponibilitate pentru a ajuta un alt om aveti!

Pentru ca vrem sa ne sarbatorim alaturi de voi, va invitam la un concurs :) Avem de oferit ca premiu* un weekend la pensiunea Verde-Crud din Cheile Rasnoavei - Rasnov in perioada 13-15 decembrie 2013, intr-o camera dubla cu pat matrimonial.

Tot ce trebuie sa faceti este sa ne ziceti de acum si pana pe 1 decembrie ce va place cel mai mult la TPU.ro. Ca si in cazul altor concursuri de aici, suntem fanii raspunsurilor care reusesc sa depaseasca stadiul monosilabic.

Va tinem pumnii si abia va asteptam raspunsurile! Mult succes!

Alexandra - TPU

*In premiu nu sunt incluse transportul sau mesele la pensiune.

114 răspunsuri:
| Rafaello21 a răspuns:

Eu ador TPU, pentru ca este un site care ne ajuta daca avem nevoie de ceva de care avem nevoie.Si imi place sa ajut oamenii si sper ca si lor le place sa ma ajute asa ca ador acest site minunat creat de niste oameni cu minte si care au avut o idee minunata cand s-au gandit sa infintezee site-ul acesta.Deci cum am spus, ador TPUwinking

| FucktheSystem a răspuns:

Ținând cont că stau pe aici de aproape 4 ani mi-au plăcut destule lucruri dar sincer mi-au și displăcut multe. Oricum, nu am de gând să zic că totul e dulce și frumos, cred că oricine își dă seama că nu e așa. Siteul a avut perioade bune și perioade proaste iar asta e una din cele proaste. Cel mai mult mi-au plăcut useri (păcat că cei mai mulți din ei au plecat), mi-am făcut mulți prieteni pe TPU, și chiar dacă majoritatea nu mai sunt pe aici îmi place că încă ne avem toți la prieteni pe facebook și ținem legătura. Cu destui m-am întâlnit și înviața reală și am fost prietenă destul de bună chiar foarte bună, cu un anumit user am avut și o relație de peste un an jumate, deci da, userii mi-au plăcut cel mai mult de aici. După cred că am apreciat adminii, deși pe vremea când eram și eu mai nervoasă/enervantă ne-am mai ciondănit, am făcut glume, mi-a plăcut că cel puțin pe vremea aia aveați simțul umorului și totuși acționați când era chiar necesar. Mi-a mai plăcut mult T/A, comicurile în special, TPU The Movie, pentru cine mai ține minte de vremurile de mult apuse.

Și ca să sărbătorim și să plângem de nostalgie vă fac și un cadou, linkurile de la TPU the movie, să vă distrați și voi:

Part. 1-http://i.imgur.com/0x7H5.png
Part. 2-http://i.imgur.com/OHvyc.png
Part. 3-http://i.imgur.com/J1nHJ.png
Part. 4-http://img440.imageshack.us/img440/6797/50tputhemoviepart4.png
Part. 5-http://img709.imageshack.us/img709/1034/tputhemoviepart5.png
Part. 6-http://s2.postimage.org/bxjzjf7r3/tpumoviepart6.png

Așa, mi-a mai plăcut într-o perioadă pe la Religie, cu toate luptele dintre atei și creștini care oricum cum nu pot să ducă nicăieri se ajungea la discuții amuzante sau fără legătură. Și ca să mă laud că sunt user vechi și chestii d-astea îmi amintesc cu nostalgie când toate ăstea se întâmplau la Știință și Filozofie pentru că nu exista categoria Religie.

Mi-a plăcut că de multe ori ați ținut cont de propunerile noastre, păcat că am impresia că tot propunerile noastre și cât am vrut noi îmbunătățirea siteului l-a făcut m-ai puțin amuzant și de aici au și plecat mulți useri.

Îmi plac multe și probabil îmi displac aproape la fel de multe, dar nu o să mă plâng acum, că doar sărbătorim așa că mai luați un comic, să aveți de citit toată noaptea, că-i sărbătoare, nu se doarme:

http://img534.imageshack.us/img534/364/ragepotatoep3.png

La mulți ani și poate, doar poate, e o mică propunere deci să nu aruncați cu pietre în mine, facem o zi, eveniment pe facebook, chestii d-astea de fete mari și facem o zi în care aducem înapoi toți userii vechi care putem, ar fi amuzant, zic eu. :D

P.S. Ah, și îmi mai place că deși întrebarea e ce ne place la TPU, majoritatea povestesc cum au găsit TPU în timp ce ori erau bolnavi, ori căutau teme ori cum să scapi de obiceiul de a te masturba.

| Bissy a răspuns:

Nu am sanse sunt incepatoare sad

| LeeInNa a răspuns:

La multi ani! Cel mai mult la TPU imi place ca sunt ajutat si ajut lumea happy Ma bucur atunci cand primesc un raspuns bun si la fel cred ca se bucura si cei care primesc raspunsuri bune de la mine si alti membri.La fel de mult imi plac concursurile care premiaza membrii fideli.Multumim laughing!

| AnonimaSecretá a răspuns:

La multi ani site-ului TPU si membrilor!

Site-ul asta m-a ajutat mereu cand aveam o nedumerire mereu am gasit raspunsul asta intr-un mod foarte rapid, acest site este unul din cele mai bune de pe internet, deoarece ne ajuta pe toti, ne ofera cadouri, ne facem prieteni, si chiar daca toti spun ca e un site de c***t toti intra pe el cand au nevoie de un ajutor.

Va iubesc si va doresc la m ai multi ani!

| SimonaCristina a răspuns:

Buna!
La multi ani!
Suntem o comunitate unita ''bini di tat'' si abia astept sa implinim 100 de ani!
Sanatate multa tuturor si in special adminilor!
La mai mare! happy
La acest site iubesc faptul ca suntem liberi sa adresam orice intrebare si ca putem primi raspunsuri ''cu Viteza Luminii'', pentru ca, repet, suntem uniti si sper ca asa vom ramane!
Doamne -ajuta! happy
Pupici! happy

| bOdYl a răspuns:

La Multi Ani!
Un site care ajuta pe cei care sunt ''incepatori'' pe internet!

| Exilee a răspuns:

La multi ani si... la multe milenii!big grin

| MaTrIx8378 a răspuns:

La multi ani TPU!
In primul rand voi incerca sa fiu sincer cu voi, as vrea sa incep spunandu-va ca acest site a fost printre primele site-uri care mi-au placut si care am incercat sa fiu activ de fiecare data cand am putut ajuta cu ce-am putut, imi place ca administratorii site-ului sunt seriosi, isi fac treaba buna, si in fiecare luna pregatati concursuri si premii minunate, pe care altii nu le pot oferii, si prin aceste evenimente faceti cate o persoana, doua fericite si acest lucru e de apreciat, aici am invatat unele lucruri bune, cand am avut nevoie de ceva, am aflat aici raspunsul, ce pot sa va mai spun, decat sa nu renuntati la acest site si sa va continuati ce aveti de gand si pe anul viitor, va doresc tuturor de 1 Decembrie, La multi ani Romaniilor!

| valentingb a răspuns:

Îmi plac foarte mult culorile vii care au fost alese pentru site.

| DarkRedSmoke a răspuns:

La multi ani ma bucur! chiar de sf. Andrei! domnul sa va dea sanatate!

| noink a răspuns:

TPU este locul unde iti poti exprima problemele, fara sa fi judecat. Locul unde niste oameni care stiu, si care vor, te pot ajuta in dificultatile de zi cu zi. Inveti din greselile altora si poti invata tu pe altii din greselile tale. De ce sa nu ajuti, daca poti, printr-un mod atat de simplu, rapid si eficient? Acesta este TPU, o comunitate cu temelii stabile sustinuta de oameni implicati, cu dorinta de a schimba ceva in viata celuilalt. Oameni care se sprijina. Iubesc TPU si pe oamenii care il sustin. Sper sa dureze etern. Cea mai frumoasa si utila comunitate online din LUME! Lucul unde pot fi eu, fara ezitare!

La multi ani! 5 ani care au ajutat mii de persoane.

| BlueButterfly35 a răspuns:

LA MULTI ANI, TPU!
Eu stiam de voi de mult dar mi-a fost prea frica ca o persoana ca mine sa vorbeasca cu oameni pe care nu-i cunosc. Dar mi-am dat seama ca oamenii sunt toti la fel, si ca trebuie sa ne ajutam ca fratii.Voi demonstrati asta in fiecare zi! In fiecare zi ma trezesc cu ganul de a ajuta pe cineva, in fiecare zi intru pe site-ul vostru. In fiecare zi imi impartasesc gandurile si muzica care ma face sa zambesc cu voi, In fiecare zi pun intrebari cu speranta ca cineva sa imi dea un raspuns si In fiecare zi va multumesc ca existati voi! VA MULTUMESC CA SUNTETI ALATURI DE MINE SI CA NE RASPLATITI PENTRU FAPTELE NOASTRE! SUNTETI CEI MAI TARI!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mulți ani, TPU, tardiv, obișnuiesc să procrastinez.
La mulți ani utilizatorilor și activitate longevivă. Generațiile care vin o să aibă de unde lua exemplu, mai mult ca sigur.

Deja am început, fără introducere, în a răspunde întrebării de la care o să plece un lung răspuns.

Vreți răspuns plurisilabic? Perfect. La pachet sau aici? Eu vreau să fie la pachet deschis. Pe ambalaj o să scrie mereu ceva care nu e tocmai reprezentativ. Există pagini de facebook, articole de blog care ies în evidență. Negativ.
Asta pentru că oamenii sunt negativiști, grăbiți, trăim în secolul vitezei și totuși nu ne-am deschis mintea suficient.

Cel mai mult, la acest site, îmi place că...

Când spun „TPU" nu spun doar „toți pentru unul". Este atât de concis, laconic...
Spun multe sentimente. Multe întrebări. Întrebări pe care le citești în introducere și, la sfârșit, îți pare rău când se termină povestea și te apuci de răspuns.
Întrebări ce te stârnesc și nu știi dacă să închizi fereastra sau să spui ceva „de dulce" pe acolo.
Întrebări la care te gândești mult. Și care devin revelatoare. Sau intenția ei îți creează iluzia. Sau ai citit printre rânduri.
Întrebări care aprind un foc și tu ai de ales. Ori părăsești zona, ori adaugi lemne (din pasiune, revoltă sau impresia că vei acoperi și stinge), iar apa e foarte redusă deoarece trăim într-un deșert la suprafață, dar ne e silă să căutăm apă, știm că nimeni nu merită, dar mai ales, nu timpul nostru.
Găsești din plin altruism combinat neexprimat cu narcisismul sau dezbinat de el, competiție, pasiuni, obsesii, legături, prietenii, comuniune, secrete, pături, mulțumiri, răutate, falsitate, pedagogie mai mult sau mai puțin eficientă, dileme, indiferență, tristețe, marcaje (pe profilul altora), fericire, perspective, filosofii, experiențe, cultură, grabă, febre adolescentine...

Ador ceva la TPU. Nu doar îmi place.
Săpând de ani de zile, descopăr că TPU e un oraș. Și nu doar atât. O reprezentare bună pentru o societate cu toate problemele ei. Chiar pentru mai multe societăți. Nu degeaba am scris mai sus ce am scris.
Avem „gardieni", avem „panou de comandă", avem chenare colorate, drumuri ce uneori se mai strică, se mai repară, mai stăm în beznă și în mirare.
Avem oameni și oameni.

Sunt cărți de geografie, de istorie, de povești, romane de tot felul, de dragoste, de familie, Biblia, manuale de mecanică.

Aici găsești toată cunoașterea posibilă sintetizată. E un bun inepuizabil, dar limitat.
Tocmai pentru că site-ul are atâtea categorii al căror specific este legat de ceea ce ne marchează viața. Și istoria. Nu doar a noastră.

Life in a nutshell.

Persoanele din oraș sunt foarte variate.

Aici întâlnești toate tipologiile posibile. Dacă îți cauți un prieten, vei găsi. Dacă îți cauți un cățeluș, la fel. Orice scrii, se imprimă, iar cerneala lasă pete. Îți asumi un risc.
Oricine. Un colaborator. O antipatie. Un studiu.

Aici îți lași o parte din personalitate. Se înregistrează, codul binar știe. Oricâte conturi și identități îți iei, tot lași ceva despre tine.

Mi-a trecut prin minte ceva: mulți se întreabă, în general, ce să facem ca generațiile noi să nu se mai distrugă, să nu distrugă pe ceilalți și să nu fie atât de distruși (la propriu sau la jignire).
Îi putem pune să urmărească activitatea cuiva și să absoarbă fiecare schimbare. Trăim alături de ei și ne intersectăm în viața lor. Sau invers. Mai știți ce spuneam de activitatea longevivă a unora?

Asta pentru că mulți critică, dar toată experiența vieții lor se rezumă la numărul cuțitelor verbale scoase. Sau toată profunzimea.

Îmi simt creierul combinat eterogen acum.

Oare s-a mai gândit cineva la asta? laughing

Semnat,
o identitate

| Axys a răspuns:

La Multi ani kiss

| TPU.ro explică (pentru мιнαɛℓα36):

Iti multumim tare mult pentru poezie! Ti-a adus un tricou si-o cana de la TPU.ro happy Ai mai multe detalii pe e-mail (verifica inclusiv in folderul de spam).

Alexandra - TPU

| TPU.ro explică (pentru Ea12345):

Iti multumim tare mult pentru raspuns! Ti-a adus premiul cel mare happy Ai mai multe detalii pe e-mail (verifica inclusiv in folderul de spam).

Alexandra - TPU

| TPU.ro explică:

Va multumim tuturor pentru participare! Castigatoarea a fost desemnata si este vorba de Ea12345.

Alexandra - TPU

| Lolităăăă a răspuns:

La multi ani.

| DIVERGENT a răspuns:

La Multi Ani TPU!
Astazi mi-am facut un nou cont aici, desi mai aveam unul facut cu mult timp in urma, dar in fine. happy
Numai eu stiu de cate ori mi-au venit in cap diverse intrebari si curiozitati pe care nu aveam cui sa le impartasesc pana cand a aparut TPU.
Ce inseamna de fapt TPU? TPU este o cale de scapare din situatii dificile, complicate. Este o cale de a afla lucruri noi si de a-ti rezolva problemele fara teama ca ai putea fi judecat/a. Poti intreba orice si poti afla orice, fara sa iti faci griji. Pui intrebarea si in nici 30 de minute si primesti un raspuns.
Pe langa faptul ca esti ajutat de catre ceilalti, TPU iti ofera acel sentiment extraordinar de a ajuta alti oameni. Oricand, oriunde, in orice fel.
TPU: Toti Pentru Unu. Un loc unde iti gasesti linistea si unde esti inconjurat numai de oameni dornici de a ajuta. Oameni altruisti. Le multumesc din tot sufletul celor care au creat acest site si care ne-au dat tuturor posibiliatea de a ne face viata mai usoara si de a ii ajuta pe ceilalti.
Va multumesc din tot sufletul si va urez un calduros LA MULTI ANI!

| Emmilie a răspuns:

La multi Anu TPU! Cam tirziu, dar acum mi-am creat si eu cont...
Pe mine m-a ajutat de multe ori TPU pentru publicarea intrebarilor de care aveam nevoie.Va multumesc!

| Manolebyanca a răspuns:

La multi ani TPU,
Imi plaec TPU deoarece pot ajuta lumea chiat si cu un mic raspuns.

| ViolettaRaluca12345678 a răspuns:

Mie imi place cel mai mult pe TPU.RO ca aveti tot ce imi trebuie

| Kaido a răspuns:

Cine a castigat?