| anonim_4396 a întrebat:

Traia odata o mutanta care primise in dar de la bunicuta ei o minunata scufita de culoare neagra ca moartea. Mutantei ii placea tare mult acea scufita si ajunsese sa nu o mai dea v deloc jos. Din acest motiv toata lumea o striga scufita mutanta neagra.

Intr-o dimineata frumoasa si insorita, mama scufitei mutante negre o ruga pe mutanta sa-i duca bunicutei bolnave un cosulet cu mincare. Mutanta, care-si iubea foarte mult bunicuta, accepta imediat sa-i faca acesteia o vizita.
- Dar sa nu intirzii prea mult ii spuse mama, si sa mergi direct la bunica, fara sa stai sa te joci prin padure, si mai ales sa te feresti de lupul cel betiv.

Drumul ce ducea la bunicuta trecea prin padure, asa ca scufita neagra lua cosuletul din mina mamei si se porni spre casa bunicutei. Pe drum insa il intilni pe lupul cel betiv, dar uita de vorbele mamei si ii spuse direct:
- Buna dimineata, domnule lup, mai bei mult ma boule?
- Buna dimineata scufita neagra mutanta ii raspunse lupul, unde ai plecat tu prostituata?
Am plecat sa o vizitez pe bunicuta care este bolnava si sa-i duc un cosulet cu mincare ii raspunse pe negindite scufita mutanta.
- Si unde locuieste bunicuta ta scufita mutanta neagra? intreba lupul cel cretin.
- Locuieste la mata in padure, nu foarte departe de aici ii raspunse scufita mutanta, casuta ei este usor de gasit, se afla chiar linga lac.
Lupul care deja se gindea ce meniu bun va avea la prinz, Scufita Rosie si bunicuta acesteia, ii spuse Scufitei Rosii:
- Am o ideea Scufita Mutanta, ce ar fi daca ai culege niste floricele otravite frumoase pe care sa i le duci bunicutei tale?
- Ce idee minunata ii raspunse Scufita Mutanta Rosie, care uitind din nou de sfaturile mamei se afunda prin padure incercind sa gaseasca cele mai frumoase floricele otravite pentru bunicuta.
In timpul acesta lupul isi lua picioarele la spinare si o tuli spre casa bunicutei. Cind ajunse la usa acesteia ciocani usor la usa.
- Cine este?" intreba bunicuta.
- Sint eu tu baba nebuna, Scufita Mutanta Neagra raspunse lupul imitind vocea Scufitei Mutante
- Intra inauntru draga ii raspunse bunicuta, sint in pat, iar usa este descuiata.
Lupul intra in casa, se repezi la bunicuta si o inghiti. Apoi isi puse camasa si scufia ei de noapte, se baga in pat si se acoperi cu patura peste nas.

Intre timp Scufita Mutanta Neagra se apropie de casa, si se mira vazind usa casutei deschisa. Pasi cu grija in casa si se apropie de pat. Scufita Mutanta nu o putea zari prea bine pe bunicuta si o intreba:
- Ooo, tu baba, dar de ce ai urechile asa de mari?
- Ca sa intrebe o luzara ii raspunse lupul imitind vocea bunicutei.
- Ooo bunicuto, dar de ce ai ochii asa de mari? intreaba Scufita Mutanta
- Ca sa intrebe prostii, draga mea ii raspunse lupul.
- Ooo bunicuto, dar de ce ai gura asa de mare? intreba Scufita Mutanta
- Ca sa te pot scuipa in ochi mai bine, draga mea striga lupul cel cretin si se repezi la biata Scufita Mutanta Neagra si o inghiti.

Răspuns Câştigător
| Bogdan92x a răspuns:

laughing SMF = Scufita mutanta neagra laughing

1 răspuns:
| LoStEyEs a răspuns:

Nu te superi daca nu am citit tot, nu? tongue