| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa apreciezi ce nu ai ca sa meriti acel ceva? Cum poti tu sa apreciezi ce nu ai?

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da. Sau daca te gadesti cum ar fi sa nu il ai.
Sau vine de la sine.

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Cred ca nu stiu ce inseamna cuvantul. Povestea fiind ca eu voiam ceva si mi s-a spus ca nu merit ca nu apreciez. Si nu inteleg de ce mi s-a zis asa ceva. Era vorba despre un lucru "nou" care nu stiu cum functioneaza, dar trebuie sa stiu fara sa-l am, ca sa-l pot avea, sau cum adica? Pai cum eu stric, cand nu am ce sa stric. Este evident o interpretare facuta din alte intamplari, trecut care imi afecteaza viitorul.

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar de ce asculti mereu la altii? De ce nu ai propriul tau punct de vedere? Nu mai asculta ce zic aia. ^_^

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Sau asemenea acuzatii sunt folosite ca sa ma tina pe mine departe de a cunoaste?