| zxzx a întrebat:

Trebuie sa completez un numar de telefon, sunt trei casute. In prima e prefixul tarii +44, iar in urmatoarele 2 cum impart numarul meu de telefon din 10 cifre, mobil?

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

+44 inseamna 0044 este prefixul tarii dupa care urmeaza numarul de telefon fara a mai scrie primul zero de la numarul de telefon daca este numar mobil. Daca este numar fix scrie tot numarul.

| zxzx explică (pentru neluL):

Stiu asta, doar ca dupa prefix mai sunt 2 casute si nu stiu cum sa impart numarul.

| neluL a răspuns (pentru zxzx):

Scrie numarul in ordine! Pana la urma nu am inteles cate casute ai si cum sunt impartite.