| RorySan a întrebat:

Trebuie sa fac cerere pentru camin..sunt la UB-București.
Ma ajuta cineva, va rog?

1 răspuns:
| wpetterssone a răspuns:

Cazarea efectivă a studenţilor se face de către Administratorul căminului, începand cu cel puțin trei zile înainte de începerea anului universitar și se desfășoară, conform calendarului, pe toată perioada lunii octombrie, conform prevederilor prezentului regulament. În zilele de cazare, activitatea va fi monitorizată de către Comisia Centrală de Cazare a Univerităţii.
Pentru cazare, studentul se prezintă la administraţia căminului unde a fost repartizat cu documentele de cazare necesare:

cererea de cazare aprobată/dispoziţie de cazare aprobată de Comisia de cazare a facultăţii/sau de către Comisia centrală a de cazare şi copie a actului de identitate;
2 fotografii tip CI pentru aplicarea pe legitimaţia de cămin şi pe cererea de cazare;
adeverinţă care să ateste calitatea de copil de cadru didactic activ sau pensionar cu cel putin 10 ani vechime în funcție didactică, respectiv documente doveditoare a gradului de handicap/calităţii de orfan/plasament familial.
2 exemplare din contractul de închiriere încheiat între student şi Universitatea din Bucureşti şi din procesul verbal de predare/primire a inventarului camerei;
formularele necesare obţinerii vizei de flotant.
Mai multe informații primești la: Director Direcția Cămine-Cantine Dr. Florin Marius ION Tel: +4021-307.73.30 +4021- 307.73.28. E-mail: ion. florin@rectorat. unibuc. ro.