| DavidMalin09 a întrebat:

Trebuie să-mi cumpar bilet la autobuzele stb duminica? Controlorii lucreaza si azi?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Normal ca trebuie. Lucreaza controlorii.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Daca esti cetatean cinstit, da, trebuie sa iti cumperi.

| aditimus a răspuns:

Controlorii lucreaza tot timpul, plateste cu cardul sau cu telefonul prin sms.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| alina2k18 a răspuns:

Lucreaza cam pana in orele 14-15 sambata si duminica, dupa poti merge linistit si GRATIS laughing
Azi erau prin Colentina la 10dimi, prinsesera cevawinking

| existential a răspuns:

Nu mai exista bilete la stb de vreo 10 ani happy Acum se foloseste un card. Costa 3, 7 lei emiterea lui. O calatorie este 1, 3 lei.
Eu n-am intalnit controlori in weekend si nici noaptea. Unele case de bilete sunt inchise in weekend, deci ar fi ceva de bun simt sa nu te intrebe de plata calatoriei, atunci cand nu ai unde incarca. Recent, au aparut automate de incarcare a cardului, dar astea sunt doar cateva.
Totusi, pune-ti ceva bani pe card, ca sa validezi si sa nu risti amenda de 50 lei.

| existential a răspuns:

Update: am vazut azi, duminica, controlori pe la Romana. Erau vreo 4 in statie, cred ca umbla in haita big grin Deeci lucreaza si in weekend.