| Petraşc_Diana_1998 a întrebat:

Ce date mi-ar cere controlorii daca ma prind in autobuz fara bilet?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-ar cere datele personale - nume, prenume, adresa domiciliului, CNP, seria si numarul actului de identitate.

| Alexandru98 a răspuns:

Zile că ai 13 ani și nu-ți fac nimic
merge de fiecare dată

dacă le spui că ai 14 ani
te vor da jos
și îți vor cere un buletin

| Beretta a răspuns:

O suprataxa, depinde de oras acum, de exemplu in Bacau platesti suprataxa de 5 lei daca te prind fara bilet (biletul e 1.8 lei), iar daca nu esti elev platesti 15 lei suprataxa normala, iar daca refuzi sa platesti suprataxa te duc la politie

| MonsterManiacs a răspuns:

In Bucuresti ( ca sunt bulangii ) 50 lei daca nu ai la tine... 100 lei acasa deci mai bine ti-ai lua cartela ca bilete nu mai exista happy