| EvangelineDS a întrebat:

Trebuie sa urmezi liceul sanitar pentru psihologie?

3 răspunsuri:
| Lisa01 a răspuns:

In nici un caz. Poti sa faci orice liceu pentru ca atunci cand iti alegi facultatea oricum dai admitere ca sa intri la psiho. Si pentru admitere ai nevoie de un manual de clasa a 10 pentru a invata din el.Nu are nici o legatura liceul cu facultatea.Bafta

| ElenaSA a răspuns:

Poti face orice liceu. Ai avantaj daca faci stiinte sociale sau filologie pentru ca se fac doua ore de Psihologie. Succes!

| Peaches a răspuns:

Nu. E mai usor daca urmezi profilul uman specializarea stiinte sociale. Apoi facultatea
Sper ca asta te ajuta. Have fun!winking

~Roxetta