| AvalohAlyn a întrebat:

Ce trebuie sa urmezi sau ce trebuie sa faci ca sa ajungi asistent medical? Inainte era liceul sanitar(acum nu mai exista), acum ce mai e? Multumesc mult

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Școala postliceală sanitară sau Colegiul de asistenți medicali. Este prea mult ca un asistent să facă 3 ani considerați facultate!
Se face după absolvirea liceului cu diplomă de bacalaureat.
Mult succes.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Scoala postliceala sanitara( 3 ani de scolarizare) sau Facultatea de nursing ( aceasta dureaza 4 ani).

| cristianorudi7 a răspuns:

Fac de med pur si simpluuu

funda

| cuore a răspuns:

O postliceala sau o facultate de profil.

| carliontzi a răspuns:

Facultatea de Asistenti Medicali. Depinde din ce oras esti in Craiova estehappy