| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

Tu abordezi oamenii necunoscuti de pe strada? Daca da, cum merge?

13 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca au o masina de care sunt curios, da.
Unii sunt reticenti, altii incep sa fabuleze.

| Drimmero a răspuns:

Nu-mi place sa ma bag in seama, dar daca trebuie sa ajung undeva si nu cunosc exact si nici pe harti nu gasesc mai intreb oamenii daca ma pot ajuta, in rest imi vad de treaba mea

| Sofer a răspuns:

Nu abordez pe nimeni. În caz ca e nevoie sa aflu o informație. Întreb totuși pe cineva.

| gemeni6226 a răspuns:

Pe strada nu dar daca trebuie sa astept mult autobuzul atunci incerc sa port o discutie pe aceasta tema si mereu imi reuseste asa ca trece timpul mai repede pana vine autobuzul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai daca nu gasesc o adresa.
Ocazional s-a intamplat sa conversez cu necunoscuti in tren, ei incepand conversatia
In schimb mai demult in gara/noaptea cu un "necunoscut" am avut o conversatie ce mi-a ramas in minte un tip povestindu-si viata de cum face bijnitarii/calatoreste/stilul lui de viata.
Vorbind cu necunoscuti iti dezvolti mentalitatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aveam un tovarăș cocalar care aborda tipe pe strada și îi cam mergea smenul le cerea Nr de telefon, Facebook, și se vedea cu ele. Avea papagal și tupeu asta e cheia nu contează cum arăți dacă ești îmbrăcat bine și ai personalitate compensezi da repet trebuie sa fi cu vorbele la tine altfel imposibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai simplu într-un parc sa cunoști o fata da trebuie sa fie singura că dacă e cu o prietena sau mai multe după ea va avea anume reținuți pentru a nu fi judecată deși nu o regulă. depinde. Contează modul de abordare mai mult, roaga-te de o fata de pe TPU adică pune o întrebare și cere-i statului unei fete cum sa vorbești cu o fata în anumite circumstanțe cum sa o abordezi. Se pare că cocalarii au succes la femei dar din nou nu e o regulă altele sunt scârbite de acesta tipologie

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sfatul*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar dacă e nevoie să le cer vreo informație sau ceva de genul. Nu mă bag cu nimeni așa aiurea.

| EcceHomo a răspuns:

Da, e singura mea distracție.Il opesc cu un " Buna, daca nu te superi..."
Nu are cum sa se supere, ca ii trimit imediat un semnal cum ca urmeaza ceva ce il va bucura...winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru EcceHomo):

Daca arăți și bine cu siguranță nu o sa se supere, doar daca e pus pe graba sau e vreun misogin. Acum depinde și cum îl abordezi, daca i te adresezi frumos îl vei tine pentru câteva clipe în ring sau poate dai de unu ce vei regreta că l-ai abordat.eu când nu știu o adresă întreb de regula, și întreb fete, femei chit că sunt puțin anxios. Una e când întreabă un băiat o fata altă situație e când întreabă o fata hot un băiat

| Anonima163333 a răspuns:

Nu ma bag in seama cu oamenii straini, mai ales daca sunt in grupuri.De exemplu, daca vad o fata de varsta mea singura o abordez, daca sunt 3-4, nu.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Da, bineînțeles. Atunci când trebuia să ajung undeva, să aflu ceva, etc.