| BRG a întrebat:

Tuturor doamnelor şi domnişoarelor le-aş face masaj la picioare, cred că dacă aş fi cunoscut-o pe Mădălina Manole şi i-aşi fi făcut masaj sigur nu s-ar fi sinucis, că masajul calmează omul obosit şi nervos, aşa cum era ea, voi ce părere ave-ţi? Ajută s-au nu masajul în probleme cum a avut Mădălina? Mulţumesc tuturor pentru răspunsuri.

Răspuns Câştigător
| Roxy a răspuns:

Deci...In primul rand nu am cunoscut-o pe madalina manole.stiam doar de numle ei.nu stiu cum canta, cum arata sau cat de talentata a fost...Deci habar nu am despre ea.
Te-ai gandit ca poate se gadila in talpa?laughing
Ca eu mor de ras daca cienva imi face masaj in talpa(si ma refer la maseori care au facut cursuri si sunt specializati in reflexoterapie)
Ea nu era obosita din cate am inteles eu de la stirilaughing
Ci nu isi mai suporta corpulhappy
Oricum o murit si nu putem face nimic.
Si nu ajuta masajul in depresi majore numa in cazul tocurilorlaughing...
Take care!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Iar ai început cu masajul!?!
Dacă masajul ar vindeca bolile indiferent de natura lor nu s-ar mai fabrica medicamente, chirurgii trebuie să-şi schimbe profesia, spitalele se şterg de pe harta ţării, etc. iar oamenii ar trăi mult mai bine şi mai fericiţi.
Pa, pa.

| micurutza2005 a răspuns:

Aveti se scrie intotdeauna asa ca e verbul" a avea". ajuta masajul la relaxarea corpului dar cel general nu cel doar pentru picioare, pentru.Madalina nu era suficient asta pentru.ca sa fi fost bine, depresia ei era foarte puternica si complexa si periculoasa era nevoie de un psihiatru, un psiholog, permanent si medicamente ca sa zici ca o putea ajuta ceva dar un om care are deja atatea tentative de sinucidere nu prea mai are cale de intoarcere acela va incerca pana va reusi acest lucru si ea a reusit din pacate, si pentru faptul ca nu a fost supravegheata si tratata permanent de acea depresie ea trebuia internata si monitorizata strict, ca sa nu faca asta dar la o mica nemultumire sau ceva incerca iar sa o faca asa ca nu stiu cum ar fi ajutat-o niste biete masaje, doar o relaxare corporala de moment dar sufletul si psihicul ramaneau cuplate la ideea ce o avea sa se sinucida. dar asta e viata cu bune si rele comentariile sunt de prisos nu mai putem face nimic asta a fost soarta ei sad

| sallysirop a răspuns:

In primul rand invata sa scrii.
in al doilea rand nu prea cred ca ar fi ajutat la o depresie masaju tau.

| maria ;x a răspuns:

Masajul vindeca sufletul? Nu prea credoh go on!
In primul rand Madalinei Manole ii trebuiau persoane care sa fie alaturi de ea, sa o iubesca si incet incet sa o vindece, nu sa-i faca masajwinking
In al 2-lea rand cand faci un masaj eliberezi pe cineva de stres si de oboseala acumulata.Intrebarea ta a fost una deplasata si stupida 100%!

| HaosPatologic a răspuns:

Nu ar fi ajutat deloc masajul tau.Depresia e o boala grava, care se poate trata cu terapie psihologica si medicamente, nu cu un masaj.

| kammy_7511 a răspuns:

Nu prea cred ca ajuta la ceva masajul tau!