| anonim_4396 a întrebat:

Uitati...ma doare`n basca de ranguri pe site sau alte chestii... dar am si eu ochi si am vazut mai multe lucruri...Sunt useri pe site cu peste 3000 de raspunsuri, peste 200 de raspunsuri castigatoare si un rank foarte bun.Insa nu sunt experti.Si sunt alti useri, cu.600 de raspunsuri si doar 50 de raspunsuri castigatoare si totusi sunt experti...De ce? De ce este aceasta diferenta intre useri? Sunt unii super buni, de luni de zile pe site, prezenti zilnic si ajuta oamenii mereu, dar totusi nu sunt experti, iar altii nu ar merita aceasta titulatura si sunt experti... Voua va convine? Vi se pare normal?
Stiu ca voi primii multe critici si multi useri nu vor fii de acord cu mine, dar eu spun ce gandesc si v-a intreb si pe voi.

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

Stiu ca te referi si la mine happy. ("si la mine"?! in mare parte la mine). Sunt de acord cu tine, alti utilizatori meritau sa fie numiti experti, dar inca nu sunt. Cum ar fi : HepHap, luciana, criticul, eu_o_mare_enigma, mumoasa, nony, harciog, Flav (din nou), ardnaxur1961 (sper sa scriu corect, il scriu din mine), Dmonik, si ar mai fi...
PS: Si nu te doare la basca. Daca te-ar fi durut n-ai mai fi postat intrebarea tongue

PS2: Raspunsul asta am vrut sa-l dau pe cand aveai doar 2 raspunsuri, dar. "s-a stricat" TPU-ul... In fine, l-am salvat si revin acum cu el.

10 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In fond si la urma urmei, de foarte multe ori, raspunsurile date de experti nu sunt neaparat si cele mai bune.
Titlul de expert este mai mult un premiu de popularitate decat confirmarea unei competentze.
Deci, calmeaza-te...respira...continua sa ajuti. Asta e important.

| Silvia a răspuns:

Nu imi vine sa cred cat de naivi pot fii unii de aici.Ma asteptam mai multe de la site`ul asta.Si nu, furni, nu vreau sa fiu expert, si nici nu m`am referit la cami, insa se pare ca fiecare intelege asa cum ii convine.Lasati`o asa.

HepHap
| HepHap a răspuns:

Silvia, mai sunt doua "treburi", una mica si una mare:

"treaba mica" e procentajul. Unii au 2000 de raspunsuri, dar putine premiate. Altii au 500, dar, procentual, au mai multe raspunsuri castigatoare.

"treaba mare" e eficacitatea. Poti raspunde mult, dar fara rost. Asa ca aici intervin voturile folositoare si inteligente.

Dar, desigur, pentru admini, treburile astea nu sunt nici ele cu adevarat importante. Asa ca, dupa cum cred ca ti-ai dat seama, poti trage apa dupa ele. Fluuuushhh!

| Gabry a răspuns:

Nu stiu eu cine stie ce despre TPU, pentru ca nu am nici o luna. Din cate am inteles eu pana acum expertii, sunt niste useri care dau raspunsuri folositoarea si au multe fundite! De aici vine si numele de "expert", prin faptul ca se diferentiaza de toti alti useri prin raspunsurile lor foarte bunewinking.
Desigur ca in alegerea unui expert mai conteaza si cat de activ este respectivul.Chiar daca dai un raspuns foarte bun, dar o data pe luna, nu cred ca ajuta la castigarea acestui titlu!

| Mwhahahaa a răspuns:

Si pe mine "ma doare`n basca" de aceste punctaje si bla-bla-blachatterbox...
Eu nu sunt aici pentru a fi expert TPU... k daca sunt, nu castig nimic oricumlaughing
Sunt aici pentru a ajuta, si pentru a fi ajutatawinking
Atat:*
Si eu una nu te critic, iti dau dreptate...Nu prea e aici dreptate.in privintza expertilor...In fine...Nu ma intereseaza...Si nu mi se pare normalwinking
Pa`pawave
puuuupiciiii din aia miicciiiii :*:*:*:*:*

| danutza a răspuns:

Este adevarat dar Raluca sau cine se ocupa de desemnarea expertilor are anumite criteri pe care se bazeaza happy pana la urmawinking

| bluerose a răspuns:

Conform principiului "nu conteaza cantitatea ci conteaza calitatea", nu contreaza doar sa ai multe raspunsuri, conteaza ce raspunzi.

| Ralux a răspuns:

Silvia, sa stii ca si eu cred la felstraight face
Pe TPU(ca pe orice alt site de altfel) sunt si nedreptati.
Si totusi, pot avea raspunsuri mai multe castigatoare si totusi nu sunt asa de bune.Depinde de raspuns cat de calitativ e, nu cantitativ.
Si totusi, eu merg dupa criteriul:Trebuie sa ai pile la Raluca ca sa devii expert TPUlaughing.
Dar asta nu se mai foloseste acum caci votam.
Viata e nedreapta. Obisnuieste-te cu astawinking.

Have a very nice day!happy
XXXkisskisskiss!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca sunt asa de importante acele fundite sau nr de punct adunate, eu ma bucur ca sunt aici cu voi, ca socializez, ca pot impartasi si altora din cunostintele mele, chiar de uneori nu sunt tocmai ce cauta, dar imi umpleti zilele, ca sa zic asa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Silvia: tu vrei sa fii expert? Pai, hai ca te propunem. Si legiuitoarea tot asa a devenit expert, prin propunerea userilor.