| Dan a întrebat:

Un nou inceput in viata mea! Care este telul(scopul) vostru in viata?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, pai eu mi-as dori sa am o familie frumoasa, sa fie cu toti fericiti si sanatosi, visul meu ar fi sa ma fac profesoara de engleza, de mica mi-a placut engleza, ma atrag limbile straine, un alt vis al meu este sa calatoresc mult prin lume si sa am un sot care sa ma iubeasca cu adevarat...si sa nu ducem lipsa banilor.

14 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

De ce toata lumea are impresia ca glumesc? Sa ma marit cu un doctor, si inca unul sa am 5 copii.

cami
| cami a răspuns:

Pai... Monica, marita-te si tu cu un doctor laughing

cami
| cami a răspuns:

Dan, multumesc frumos! happy
7?! raman totusi la 5.
@nekane, sa te tii razboi la imparteala. Cam asa e in familia mea( tati mai are o sora ), totul se impartEA la 1/2. Mamei nu-i convenea, ca deh e fata, s-a maritat sa se duca la soacra-sa. Si uite asa, scandal, certuri, etc.
Parinti, care sunteti de baiat si fata aveti grija sa nu se ajunga pana aici, totul de la ei a pornit.

kratos
| kratos a răspuns:

Sa am casa, familia si masina mea happy

| Dan explică:

Scopul meu este sa ajut pe cei din jurul meu.Am demarat un proiect pentru orfelinatul din orasul meu.

| Dan explică:

Cami, iti doresc sa ai 7 copii, frumosi si sanatosi. O zi frumoasa!

| Gregory a răspuns:

Salutare! Pai ar fi mai multe: sa il pot iubi cat mai mult pe Dumnezeu, sa fac cat mai multe fapte bune, sa ma infranez de la pacate si apoi vin si restul cu voia si ajutorul Lui!

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Dan, e foarte frumos ceea ce ai facut tu. Bravo tie.Meriti tot respectul.

Eu. mi-as dori sa devin psiholoaga in strainatate, sa ma casatoresc si sa am vreo 2 copiilove struck.

| Chocolate a răspuns:

Visul si scopul/telul meu e ala sa devin profesoara de engleza in liceul meubig grin.

| matura a răspuns:

Bine ai revenit.Scopul meu in viata este sa-mi ajut familia, destul de numeroasa, trei copii, un baiat si doua fete, sotul meu, nora mea si un ginere.Cand ai o familie, Dumnezeu ti-a dat si scopul.Cand nu ai familie, atunci Dumnezeu ti-a dat alt scop.Eu imi ajut si familia, mama si cele doua surori. Dar mai ajut si pe altii. Cei care nu au familie, ajuta pe altii.Nu exista diferente, totul este sa-ti gasesti scopul in viata.Atunci stii pentru ce traiesti.Sa auzim numai de bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Casa si familie in Caraibe!
Pana acum am atins ceea ce mi-am propus, sper sa realizez si ce mai am in planul de viitorhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@cami, 5 copii? eu imi doresc doar 2, daca se poate pereche happy
Imi doresc o familie(sper sa fiu capabila sa-mi intemeiez una) si visez de ceva vreme sa infiintez o gradinita cu program prelungit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa traiesc pentruslava lui Dumnezeu?

| teodora_3824 a răspuns:

Buna Dan! pentru mine telul in viata este acela de a urma o profesie in viata, sa imi intemeiez o famile peste cativa ani, si nu de alta dar sa fiu si fericita cu ceea ce merit.