| Popescu_Doiniţa_1981 a întrebat:

Un prieten adevărat e greu de găsit

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Rar,dar nu imposibil!
Nu te descuraja, incearca.
Din nou!happy

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu-l gasesti,il creezi.
Dintre toti cei care te inconjoara,cu care te vezi zilnic,sigur exista cativa pe care ii simpatizezi,ii asculti cu placere,le raspunzi bucuroasa,nu?
Daca parerile lor se aseamana cu ale tale,daca reactiile si ideile va sunt apropiate,atunci, poti incerca sa te apropii mai mult, sa te "deschizi" persoanei respective.
Si sa observi daca face acelasi lucru.
Pentru ca reciprocitatea e rara, dar cand exista, ai castigat...un prieten!happy

| Popescu_Doiniţa_1981 explică (pentru greece12):

Aşa e, ai dreptate să găseşti un prieten adevărat e ceva rar în ziua de azi

| greece12 a răspuns (pentru Popescu_Doiniţa_1981):

Rar,dar nu imposibil!
Nu te descuraja, incearca.
Din nou!happy

| 4b a răspuns:

E greu, da' nu imposibilwinking
Sanatate...

| Popescu_Doiniţa_1981 explică (pentru 4b):

Depinde de noroc

| 4b a răspuns (pentru Popescu_Doiniţa_1981):

Norocul ti-l faci cu mana ta...

| VadTot a răspuns:

Prietenii sunt ca,,, Sunt ca o flacara..care arde. Daca stii sa ti flacara sa nu se stinga. intelegi?

| Woodenpints91 a răspuns:

Inteigentă observatie. Este ca şi cum aş spune eu acum că un chibrit se aprinde cu partea roşie.